abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:00 | Zajímavý projekt

    Na crowdsourcingové platformě Crowd Supply byla spuštěna kampaň na podporu open source biometrického monitoru ve tvaru hodinek HealthyPi Move. Cena je 249 dolarů a plánovaný termín dodání listopad letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    24.5. 22:22 | Upozornění Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    24.5. 17:44 | Nová verze

    Firma Murena představila /e/OS verze 2.0. Jde o  alternativní sestavení Androidu bez aplikací Google. Mezi novinkami je podrobnější nastavení ochrany soukromí před sledováním aplikacemi. Murena prodává několik smartphonů s předinstalovaným /e/OS (Fairphone, repasovaný Google Pixel 5).

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    24.5. 14:33 | Zajímavý software

    Do 30. května lze v rámci akce Warhammer Skulls 2024 získat na Steamu zdarma hru Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.5. 13:33 | Nová verze

    HelenOS (Wikipedie), tj. svobodný operační systém českého původu založený na architektuře mikrojádra, byl vydán ve verzi 0.14.1. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnou lze nabídku Start. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.5. 23:22 | Zajímavý software

    BreadboardOS je firmware pro Raspberry Pi Pico (RP2040) umožňující s tímto MCU komunikovat pomocí řádkového rozhraní (CLI). Využívá FreeRTOS a Microshell.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.5. 16:55 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 24.05. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení. Do balíku se dostalo 5 nových aplikací: Audex, Accessibility Inspector, Francis, Kalm a Skladnik.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    23.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 18.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.5. 23:44 | Pozvánky

    V neděli 26. května lze navštívit Maker Faire Rychnov nad Kněžnou, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.5. 16:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.20.0, tj. první z nové řady 3.20, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu 64bitové architektury RISC-V.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (86%)
     (3%)
     (5%)
     (5%)
    Celkem 713 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    15.7.2004 08:52 X3 | blog: Půlnoční blog
    Rozbalit Rozbalit vše Neni spatny
    Dekuji autorovi za clanek, serial se vyviji cimdal lip... Vysvetlene tak akorat pro zacatecnika...to se hodi..
    Kuk :-)
    15.7.2004 11:14 klingger
    Rozbalit Rozbalit vše rpm
    No ja davam prednost konverzii rpm na tgz pomocou rpm2tgz a naslednej instalacii tgz balika pomocou installpkg. Preto som ani nezistil ze rpm v 9.1 je chybne :-).
    15.7.2004 19:22 fikus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rpm
    ja davam prednost si to sam prelozit :-)
    15.7.2004 21:12 klinger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rpm
    to je jasne, ale niekedy sa stane ze bud sa mi prekladat nechce, alebo sa to nedari
    15.7.2004 21:45 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Tisk 10.0
    Ahoj, s tiskem jsem resil u 10.0 jediny problem, a to nastaveni tiskoveho systemu v KDE na pouzivany (CUPS) a v OpenOffice.org zmena ve spadminu z prikazu lpr na lpr-cups. Jinak vrely dik autorovi, pekna a alespon pro mne velmi prinosna (hlavne, co se tyce pocestovani, na tom jsem vzdycky shorel:-)).
    16.7.2004 16:43 vladimir
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tisk 10.0
    v dokumentaci je jasne psano, ze lprng a CUPS soucasne nepojedou. prikaz lpr totiz zustava, akorat je symlinkem na bud lpr-cups nebo lpr-lprng a ktery balicek je instalovan jako posledni, tak si tento symlink logicky ukradne pro sebe. Ostatni viz dokumentace na CD (Slackware-howto, installation.txt aj.) ale proc cist prilozene dokumenty, kdyz je lehci napsat "s timto jsou problemy a mne to nejede, chyba je v distribuci"
    25.7.2004 18:10 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tisk 10.0
    Jesli sis nevsiml, nechci tady zadnou radu, jen pisu, ceho jsem si vsiml a sam vyresil. Priste si poradne precti clanek, na ktery reagujes. Ahoj.
    26.7.2004 18:09 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tisk 10.0
    BTW diky za vysvetleni.
    15.7.2004 22:47 Aldagautr
    Rozbalit Rozbalit vše sata
    ... mozna se mohla zminit instalace na sata disky
    16.7.2004 00:57 Martin Krauskopf | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sata
    Souhlas. V tomhle ma Slack 10.0 (a vlastne vsechny Slacky :) ) slabinu. Protoze libata(coz prinese podporu pro spoustu sata chipsetu) bude backportovana az v kernelu 2.4.27 a slack ma pri vyberu pouze ruzne konfigurovany jadra 2.4.26. Nejaky chipsety jsou asi podporovany i v <=2.4.26, ale to musi mit clovek velky stesti. A co vic, clovek nema sanci si vybrat pri instalaci jadro 2.6.7, ktery je v testing adresari. Takze jedina moznost je zkompilovat si 2.6-kovej (nebo opatchovanej 2.4-kovej) kernel, prihodit mezi oficialni kernely a vypalit si svoje vlastni iso, takze si pak clovek pri instalaci vybere svuj kernel. (urcite to de i jinak, treba pres diskety). Mno na druhou stranu se clovek alespon neco nauci :)
    19.7.2004 11:01 David Jež | skóre: 42 | blog: -djz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sata
    Blbost.
    Je nejaky problem dodelat si libata.s jadro a instalovat z neho? Zalezitost asi tak peti minut ;-). Jinak jsem to posilal Patrickovi, tak uvidime kdy jadro s libata bude i ve Slacku. Jinak je to 2.4.26 s libata3, jestli nekdo mate zajem to nekam vystavit tak se ozvete, ja jaksi zatim nemam kam. Jinak co se tyce SATA ve Slacku, na ICH5 a SIL3112 to bude fungovat pres IDE.
    -djz
    "Yield to temptation; it may not pass your way again." -- R. A. Heinlein
    19.7.2004 11:22 Martin Krauskopf | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sata
    Mno problem to neni, kdyz uz vis jak na to. Ja to delal prvne, takze to bylo krapet vic, jak pet minut :) Ja si pridal jadro 2.6.7 s primou podporou ICH5 aby jsem nemusel pouzivat initrd (me to s nim proste neslo :) ).

    > Jinak co se tyce SATA ve Slacku, na ICH5 a SIL3112 to bude fungovat pres IDE.

    No, ja mam prave ICH5 (ASUS P4C800E) a s official kernelama na Slacku 10.0 jsem se necapal. Nekde jsem cet, ze lze v BIOSu zapnou nakou emulaci PATA, ale to v mym pripade neslo. Takze asi zalezi i na kokretni desce.

    Snad uz dalsi Slack bude nabizet 2.6.x pri instalaci.
    19.7.2004 11:59 David Jež | skóre: 42 | blog: -djz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sata
    Tak na takoveto desky pomaha kouzelna klavesova kombinace, ktera ty volby zpristupni. Blizsi informace u tveho vyrobce :-). (hint: ctrl-F1)
    Jadro 2.6 nabizet nemusi, staci jedno jadro navic nebo alespon jako moduly libata a pak se da instalovat pres rescue CD.
    -djz
    "Yield to temptation; it may not pass your way again." -- R. A. Heinlein
    19.7.2004 12:31 Martin Krauskopf | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sata
    Taky jsem si to rikal pri ty cene :) Dokumentace jsem cet vic nez dost, ale zadrhel byl nekde jinde. V Compatible modu jsem si zvolil Primary PATA + SATA a zase do nedetekovalo CDROMku. Tak jsem presel hned ukvapene do Enhanced Modu (SATA), s tim, ze "takhle proste ne" a instaloval jsem z rucne vytvorenyho CDsa. Ted me napadlo, jestli jsem nedal CDROMku na Secondary PATA a... no jo no :))
    Kazdopadne tady nekolikanasobne platilo "Chybama se clovek uci" :)
    No a diky za nakopnuti, ja uz bych to asi nikdy jinak nezkousel a zustal u 2.6ky. Takhle aspon vim, ze to de ;)
    19.7.2004 12:42 David Jež | skóre: 42 | blog: -djz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sata
    ;-) Alespon ti jako bonus funguji i smartmontools. Jinak napriklad silicon image jede pres ide ovladac za urcitych okolnosti polovicni rychlosti proti libatove verzi, konkretne u ICH je to v podstate stejne, takze neni moc co tratit.
    -djz
    "Yield to temptation; it may not pass your way again." -- R. A. Heinlein
    16.7.2004 19:06 Majo
    Rozbalit Rozbalit vše Checkinstall
    checkinstall niekedy nespravi dobry balicek, stalo sa mi to, ked som si kopmiloval mplayer. V balicku chybal dokonca subor mplayer :), fungovalo to iba ako make install. Bolo to v slackware 9.1. Zda sa mi, ze v slackware 10 checkinstall nejako chyba... alebo sa mylim ?
    16.7.2004 19:28 buma | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Checkinstall
    Balicek checkinstall se tusim nachazi v adresari "extra" instalacniho cd.

    -jh
    19.7.2004 10:27 vladimir
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Checkinstall
    mne checkinstal funguje bez problemu, na slacku 9.1 i 10.0
    21.10.2004 01:43 VirtualMan
    Rozbalit Rozbalit vše Script pro automatickou instalaci
    Zdravim vsechny pritomne! Existuje nejaka moznost vytvorit si nejaky script pro automatickou instalaci SlackWare podle predem nastavenych parametru? Delam nejake experimenty a kvuli tomu musim opakovane instalovat cely system. Stve me pri tom, ze se musim pokazde proklikat celym instalatorem a pokazde znovu vymyslet, jake balicky ano a jake ne. Diky za kazdy ohlas.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.