Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Taky zdravím,
já jej mám a jako bridge jej používám už od doby, kdy smlouva ještě nebyla napsaná na mě. Když jsem jí na sebe přepsal, tak mi změnili ipv4 na ipv6 a jako bridge to pak nastavit nešlo. Z nastavení modemu ta možnost úplně zmizela. Když jsem pak volal na technické oddělení, tak mi technik řekl, že pro přemostnění je nezbytný ipv4 a ten že nechávají pro firmy a fyzickým osobám dávají ipv6, ale že když to potřebuji, tak že mi to přenastaví. Udělal to a bridge zase dál funguje.
Ještě dodám, že spolehlivě funguje. Vůbec žádné problémy nemám.
Prosím, rádo se stalo.
PS: možná to víš, ale vyplatí se ten modem odkoupit. Zhruba po roce jej stejně zaplatíš na měsíčních poplatcích a pak už jdeš do mínusu. Zeptej se na cenu.
No mě zpočátku neřekli, že modem můžu odkoupit a tak jsem platil pronájem, který se mi už taky začíná nevyplácet. Říkal jsem si, že od nich ten modem teď odkoupím, ale teď si mě tedy znejistěl
Tak jsem mluvil s technikem z UPC a řekl mi, že maximální rychlost, kterou teď nabízí je 500 Mb/s a ten KOMPAL zvládá dvojnásobek a prý si nedovede představit, že by se to v Čechách, na Slovensku a v podobných krajinách mělo během pár let tak rapidně změnit, že by KOMPAL nestíhal. Co se týká technologie, tak tu už prý mají stejnou od začátku - 7 let (možná začátek jeho kariéry u UPC). Navíc prý 80% jejich zákazníků má buď v pronájmu, nebo odkoupený KOMPAL a nedokázal si představit, že by UPC všem lidem, co jej mají v pronájmu mělo dávat nový modem. To chápu, protože to by byla velká darda. Tož tak.
Netuším ovšem, jestli nebo jak se provádí nějaký ten upgrade firmvéru v odkoupeném zařízení (no vlastně i v tom pronajatém), případně co bude s odkoupeným modemem při případném přechodu na IPv6.
Upgrade firmwaru provádí UPC automaticky po síti. Při přechodu na ipv6 modem normálně funguje, jen jej nejde přemostit (bridge).
Upgrade firmwaru provádí UPC automaticky po síti.A provádí ho taky na odkoupených zařízeních?
Tak jsem mluvil s techničkou z UPC a řekla mi, že aktualizace posílají všem bez ohledu na to, jestli mají modem v pronájmu, nebo ve vlastnictví. Prý je pro ně snažší, když mají všichni stejný firm. Mimochodem ten KOMPAL má běžně mnohem více funkcí, ale UPC je ořezalo, aby se v tom lidé nevrtali a pak jim nevolali, že jim nejde net. U té aktualizace se ale prý může někdy stát, že si jí musí člověk vynutit obnovením továrního nastavení. Na dotaz, jak poznám, že mi poslali aktualizaci a neprovedla se mi řekla, že to nepoznám. Jedině kdyby byly nějaké problémy.
Když modem vydrží např. 7 let, tzn. 84x70 Kč=5880 Kč, tak se vyplatí jej odkoupit. Cena bude každý měsíc o 70 Kč nižší, takže i koncová cena bude nižší.
Zdarec,
odkoupils?
Tiskni
Sdílej: