Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Zdravím,
když ve Windows 11 stisknete klávesu Wn+h, můžete diktovat a text se Vám zapíše do jakékoliv aplikace, kterou si zvolíte.
Rád bych se zeptal, jestli máme podobnou možnost (v češtině) v Linuxu.
Jedná se o "killer feature", kvůli které si lidé, kterým to ušetří mnoho času, jsou schopní upgradovat z W10 na W11.
Kromě toho řeším situaci, kdy by bylo možné kompletně přejít na Linux, ale tato "výhoda" chybí.
Protože s diktováním tohoto typu nemám zkušenosti, chtěl bych se zeptat zkušenějších.
Nejde mi o diktování pomocí nějaké online služby do okna prohlížeče, ale skutečně o diktování a následný převod na řeč
do jakéhokoliv otevřeného okna aplikace.
Děkuji za odpovědi.
With voice typing, you can enter text on your PC by speaking. Voice typing uses online speech recognition, which is powered by Azure Speech servicesTady to trochu narazi problem, ze uzivatele linuxu si vazi sveho soukromi.
S tím souhlasím.
Ale to je jen část argumentu: Pak je tu BU, kterému to ušetří spoustu času, protože místo toho, aby datloval zápisy pomocí klávesnice je prostě naditkuje a případně trochu opraví (nebo ani to ne, protože potřebuje jen rychlý záznam). Argumenty o bezpečnosti (jakkoliv oprávněné) jdou rychle stranou a klidně zainvestuje i do nového počítače, protože mu to v dnešní hektické době porostě ušetří čas.
Takže otázka zní: Máme na to nějakou odpověď?
Nebo jen tu výše (já jí nepohrdám a naprosto ji respektuji, ale..)?
Tiskni
Sdílej: