abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1058 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:31
    Rozcestník

    Dotaz: Značení kabeláže

    16.3.2010 13:52 David
    Značení kabeláže
    Přečteno: 603×
    Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak rozumně značit strukturovanou kabeláž a také kabely propojující servery či switche.

    Moc se mi nepodařilo najít nějaká doporučení ve stylu RFC (ani na elektro serverech pro inspiraci), abych nevymýšlel kolo. Jak např. značíte strukturku v rámci budovy, ale i propojení mezi budovami, kdy jsou nataženy optické kabaly, metalika i obyčejné telefonní páry? V rámci budovy pak můžou být normální telefony, IP telefony, net, zabezpečovací technika, atd.

    Chtěl bych se pokud možno vyhnout dlouhému značení, ale zase aby to nebylo moc zakódované. Ne tedy něco ve stylu AoBk1 (z budovy na dvoře vede optika k bezpečákům a je to optický kabel č. 1).

    Pak v rámci serverovny je potřeba propojit servery či switche. Je praktické označit všechny kabely pouze číslem a inkrementálně navyšovat a někam na papír si psát co kam vede?

    To by bylo k systému zápisu.

    Druhá část je, na co popisky psát/tisknout? Co k označování používáte? Lepící štítky Dymo se časem začnou odlepovat, díval jsem se na pásky s možností značení, k popisu je zřejmě nutné využít lihový fix (což venku nemusí vydržet). Není něco praktičtějšího, lepšího, hezčího, ...?

    Díky.

    Odpovědi

    otasomil avatar 16.3.2010 15:14 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Značení kabeláže

    Prachsproste cislovani 1, 2, 3, ......psane na kabel lihovym fixem v blizkosti konektoru na nekolika vzdalenostech. S touto metodou ono "kolo" urco vymyslet nebudete.

    A aktualizovany,  seznam v elektronicke podobe dostupny v ramci internetu ci aspon lokalni site. Kdykoliv lze dodat poznamky jakekoli delky textu, tisknout .....

    Z pasek se stitkem jez uvadite, Vas (a nebo kolegy) tak akorat trefi slak.

    Mate snad nejake kabely resp konektory venku na povetrnostnich vlivech ?

    S zivotnosti popisku si az tak nedelejte starosti pac za "par let" to prijde do srotu tak jak tak a napisy budou stale citelne.

    K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
    16.3.2010 17:44 Radek Hladik | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Značení kabeláže
    Nám se jako poměrně jednoduchá věc oplatily barevné chrániče na konektory. Například takovýto: http://www.soselectronic.cz/index.php?str=371&artnum=55023 . Máme je v asi 6 barvách a na každý konec kabelu dáme 2. Tím je k dispozici 36 kombinací. Není to nic světoborného, ale docela dobře se identifikují konce od stejného kabelu. třeba mezi racky nebo v klubku, kde je to jinak složité.
    16.3.2010 20:12 Sten
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Značení kabeláže
    Používám barevné lihovky a několik kroužků u konce kabelu spolu s černou lihovkou na konektoru napsaným číslem (pro evidenci). Osvědčilo se mi to jako docela dobrá kombinace, na první pohled je vidět, které kabely spolu souvisí, a zároveň lze docela jednoduše dohledat, co kam vede. S životností bych si nelámal hlavu, pokud to nejsou optické kabely, tak je stejně za pár let budete nahrazovat

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.