Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
function base64_encode_urlsafe($Data) { return str_replace(array('+','/','='),array('-','_','.'),base64_encode(iconv('UTF-8','UTF-8//IGNORE',$Data))); } function base64_decode_urlsafe($Data) { return iconv('UTF-8','UTF-8//IGNORE',base64_decode(str_replace(array('-','_','.'),array('+','/','='),$Data),true)); } function base64_decode_recurse($Data) { $C=0; while(base64_encode_urlsafe(base64_decode_urlsafe($Data))===$Data) { $C++; if(($C>1 && strlen($Data)<=4) || ($C>50)) { break; } else { $Data=base64_decode_urlsafe($Data); } } return $Data; }V podstate prve dve sú urlsafe modifikácie a tá tretia robí nasledovné: aplikácia na strane klienta zakódováva dáta do base64 pomocou javascriptu, ale asi v jednom prípade zo sto sa stane, že reťazec zakóduje dvakrát - to znamená, že z reťazca "test" dostanem "ZEdWemRBPT0=", čiže potrebujem sa točiť dookola kým si myslím, že daný reťazec je zakódovaný do base64. Problém je ale v testovaní či daný reťazec ešte je base64. Ako jediný použitelný test som našiel tento:
base64_encode_urlsafe(base64_decode_urlsafe($Data))===$DataAle aj tento má svoje muchy. Napríklad po base64_decode("test") dostanem toto: "��-" a existujú určité reťazce, ktoré znova po zakódovaní dostanú pôvodný výsledok, čiže test platí a return vyhodí práve ten nezmysel. S týmto som si poradil relatívne ľakho pomocou iconv, ktorý ten otáznik (čo je vlastne U+FFFD) odstráni a test už v tomto prípade neplatí. A teraz sa dostávam k jadru môjho problému: var_dump(base64_decode("Bio=")) vyhodí: string(2) "*" a toto je problém, že táto hviezdička nie je normálna hviezdička, lebo keď urobím toto: var_dump("*") tak dostanem nasledovné: string(1) "*". Ono v podstate keď som ten string kopíroval tuto do textového editoru, tak som dostal string(2) "*", ale po zobrazení náhľadu stránky som už videl string(2) "?*" - dôležitý je tam ten otáznik pred hviezdičkou. Ale v textovom editore som to stále videl bez toho otáznika a keď som chcel ten "neviditelný" znak vymazať, tak som musel dvakrát stlačiť backspace. A moja otázka znie - ako odstránim všetky špeciálne znaky z reťazca a vlastne ktoré to sú tie špeciálne znaky, lebo také znaky ako písmená s/bez diakritiky, číslice, /*-+="'!{}&€$...... chcem samozrejme zachovať. Dúfam, že ste ma pochopili a vopred vám veľmi pekne ďakujem.
Tiskni
Sdílej: