Apple představil nový MacBook Pro s čipy M4, M4 Pro a M4 Max.
Na GOG.com běží Halloween Sale 2024. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Return of the Phantom.
Společnost OpenAI spustila internetový vyhledávač ChatGPT search.
Konference OpenAlt 2024 proběhne již tento víkend 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Začíná ale už v pátek na warm-up party ve Studentském klubu u Kachničky v 17:00. Pokud jste ještě areál FITu nenavštívili, k dispozici jsou pokyny k orientaci. Na programu je 54 přednášek a workshopů. Témata jsou od silně technických témat jako je třeba GCC nebo PostgreSQL po méně technické témata jako eGovernment, nebo třeba detailní analýzu … více »
Byla vydána nová verze 6.9 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.0.1. Tor client na verzi 0.4.8.13. Thunderbird na verzi 115.16.0.
Vývojáři free a open source synchronizačního nástroje (a p2p náhrady Dropboxu) Syncthing oznámili, že z důvodu odporu ze strany Google Play ukončují podporu OS Android. Bohužel v rámci toho zmizí i vydání Syncthing na F-Droid, který má slabší uživatelskou základnu. Syncthing je na Androidu implementován formou wrapper aplikace, která spustí Syncthing démon, vyžádá potřebná oprávnění a zpřístupní webové rozhraní démona. Ve srovnání se
… více »V červnu 2022 bylo oznámeno, že z K-9 Mailu se stane Thunderbird pro Android. Trvalo to poněkud déle, než vývojáři předpokládali, ale včera byl první stabilní Thunderbird pro Android 8.0 vydán.
Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
cp soubor1 soubor2 soubor3 cilovy_adresar
? Jak bych příkaz upravil, ať to počítač pochopí? (Seznam souborů do toho příkazu můžu nakopírovat schránkou, to už bych uměl)
Řešení dotazu:
cp soubor1 soubor2 soubor3 cilovy_adresarMůžeš si to zjednodušit třeba
cp soubor* cilovy_adresar
Je to přesně tak, jak jsi napsal:
cp soubor1 soubor2 soubor3 cilovy_adresar
Tak to jsem nevěděl. Bál jsem se toho, že si počítač bude myslet, že už soubor2
je cíl a potom mi ten soubor přepíše tím prvním. Naštěsí k tomu nedošlo a zafungovalo to dobře. Asi to bere, že ta poslední položka je ten cíl, jak jsem potřeboval.
Můžeš si to zjednodušit třeba
cp soubor* cilovy_adresar
To bych mohl, ale momentálně toho nevyužiju, protože v mém případě je v původním adresáři hodně souborů, které chci kopírovat, ale taky hodně souborů, které chci při kopírování vynechat. Proto to v tom příkazu budu psát jmenovitě. Mám v textovém souboru zapsané, které z těch souborů jsou pro mě důležité. Proto do toho příkazu doplním ten seznam a dodám to za to "cp" pomoci schránky.
Na co jsem to chtěl. Mám stáhnuté několik tisíc balíků a přidaných do zdrojů softwaru. Z nich jsem nakonec nainstaloval jenom několik set. Tyto balíky bych si chtěl zalohovat, určitě by se vešly na jedno DVD. Nechám si vyjet výpis nainstalovaných balíků, abych věděl, které z těch všech balíků jsem potřeboval, a podle toho zadám příkaz cp postavený tak, aby mi z těch všech balíků někam okopíroval jenom ty, které budou na tom výpise.
rsync -a --files-from seznam.lst . destination
Tiskni Sdílej: