Apple představil nový MacBook Pro s čipy M4, M4 Pro a M4 Max.
Na GOG.com běží Halloween Sale 2024. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Return of the Phantom.
Společnost OpenAI spustila internetový vyhledávač ChatGPT search.
Konference OpenAlt 2024 proběhne již tento víkend 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Začíná ale už v pátek na warm-up party ve Studentském klubu u Kachničky v 17:00. Pokud jste ještě areál FITu nenavštívili, k dispozici jsou pokyny k orientaci. Na programu je 54 přednášek a workshopů. Témata jsou od silně technických témat jako je třeba GCC nebo PostgreSQL po méně technické témata jako eGovernment, nebo třeba detailní analýzu … více »
Byla vydána nová verze 6.9 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.0.1. Tor client na verzi 0.4.8.13. Thunderbird na verzi 115.16.0.
Vývojáři free a open source synchronizačního nástroje (a p2p náhrady Dropboxu) Syncthing oznámili, že z důvodu odporu ze strany Google Play ukončují podporu OS Android. Bohužel v rámci toho zmizí i vydání Syncthing na F-Droid, který má slabší uživatelskou základnu. Syncthing je na Androidu implementován formou wrapper aplikace, která spustí Syncthing démon, vyžádá potřebná oprávnění a zpřístupní webové rozhraní démona. Ve srovnání se
… více »V červnu 2022 bylo oznámeno, že z K-9 Mailu se stane Thunderbird pro Android. Trvalo to poněkud déle, než vývojáři předpokládali, ale včera byl první stabilní Thunderbird pro Android 8.0 vydán.
Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
diky za nazory, taky jsem si nejdrive myslel, ze to bude mit neco spolecneho s hardware, ale pak jsem to zavrhl, protoze by jinak binarni soubory nebyly vpodstate prenositelne - tedy si myslim.
U gcc je potřeba rozlišit dva parametry ovlivňující výsledný kód ve smyslu optimalizace pro konkrétní třídu procesorů. První je "-march
", který definuje, jaká instrukční sada se použije; tam skutečně může dojít k tomu, že zvolím-li modernější model, využijí se instrukce, které na starších procesorech mohou chybět a kód tam nepoběží. Druhou je "-mtune
", která pouze ovlivní to, jak překladač bude optimalizovat využití registrů a řazení instrukcí podle zvoleného modelu procesoru; na jiném může být výsledný kód o něco méně efektivní než kód optimalizovaný přímo pro něj, ale poběží.
U obou jde použít hodnotu "native
" a pak se použije instrukční sada resp. optimalizace podle procesoru, na kterém je spuštěn překladač. To je ale také jediný případ, kdy výsledný kód závisí na tom, kde se překládalo. Může to být výhodné, když počítáte s tím, že se program bude spoouštět právě jen na tomto počítači (nebo na jiných se stejným modelem procesoru); v jakémkoli jiném je lepší použít nějaké konkrétní hodnoty.
fprintf(stdout, "This is program version %s.\n", __DATE__);ten program je stary 20 let - uprimne receno bych rekl, ze to neni dobra myslenka?
Není to dobrá myšlenka, ale bohužel se s tím člověk pořád občas potká.
to jsem myslel ze je bez optimalizace - kvuli debuggu ??
Těžko říct. Absence optimalizace sice tu a tam může při debugování trochu pomoci, ale rozhodně to není důvod ji vypínat předem.
fprintf(stdout, "This is program version %s.\n", __DATE__)Co je na tom obecne spatne ? pouzivam neco velice podobneho pri vypsani helpu ci verze jen tam pouzivam misto data odkaz na gitovy commit a datum kompilace jen jako version of GCC VERSION at _DATE a popripade i hostname stroje na kterem to bylo prelozeno ...
Kdyby tam bylo datum toho příslušného commitu (a build byl vždy ze stejné větve), tak by to za určitých okolností smysl mít mohlo. Ale označovat datum buildu za verzi, je naprostý nesmysl, protože když si udělám checkout tři roky staré verze a přeložím ji, bude se vydávat za novější než ta, kterou jsem přeložil včera z aktuálních zdrojáků.
Dávat do binárky datum buildu, build host, verzi překladače a kdoví co všechno sice na první pohled vypadá strašně cool, ale za dvacet let, co se s Linuxem potýkám, si nevzpomínám, že by mi tento typ informací byl (v binárce samotné) k něčemu užitečný. V prostředí jako OBS už je to pak vysloveně škodlivý zlozvyk, protože to zbytečně vynucuje nové a nové rebuildy, ke kterým by jinak nebyl žádný důvod. Proto třeba OBS při zjištění, že se něco takového děje, hlásí warning.
Tiskni Sdílej: