Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
0 0 * * * kill $(pgrep -f pokus) && sh /root/pokus.sh > /tmp/pokus.log 2>&1chová se to tak, že skript se o půlnoci sice ukončí, ale už se znovu nespustí. Provizorně jsem to obešel rozepsáním příkazu na dva řádky
0 0 * * * kill $(pgrep -f pokus) 1 0 * * * sh /root/pokus.sh > /tmp/pokus.log 2>&1ale to je zas naprd v tom (když pominu ten minutový výpadek), že takto cron ten skript spustí i když předtím třeba vůbec neběžel. Když by to bylo celé na jednom řádku a testovala se návratová hodnota programu kill, skript by se spouštěl jenom v případě jestliže se ho podařilo předtím zabít. Podle nápovědy by to na jednom řádku mohlo fungovat, no bohužel. Důvod proč ten skript chcu restartovat je ten, že skript generuje nezanedbatelné množství výstupu do souboru /tmp/pokus.log a nechcu aby mě ten log bobtnal do nekonečna a na routeru tak postupně vyžral celou paměť. Když celý ten příkaz zadám ručně do terminálu:
kill $(pgrep -f pokus) && sh /root/pokus.sh > /tmp/pokus.log 2>&1 &tak všecko funguje jak má. Běžící skript se zabije, velikost logu se resetne na nulu a skript se spusti znovu. Když skript neběží, nedělá to nic. Takto bych potřeboval aby to fungovalo aji z crona. Co s tím?
Řešení dotazu:
while sleep 1; do timeout /root/pokus.sh done(ten sleep 1 tam je aby pokud skript okamžitě skončí nějakou chybou, se to netočilo se 100% vytížením furt dokola)
* * * * * sh /root/cron-pokus.shskript /root/cron-pokus.sh vypadá takto:
#!/bin/sh kill $(pgrep -f pokus) && sh /root/pokus.sh > /tmp/pokus.log 2>&1a samotný /root/pokus.sh vypadá takto:
#!/bin/sh while sleep 5; do date '+%Y-%m-%d %H:%M:%S'; doneKdyž skript neběží, neděje se nic. To je v pořádku. Ručně skript spustím:
sh /root/pokus.sh > /tmp/pokus.log 2>&1 &v momentě jak naskočí nová minuta tak se script /root/pokus.sh ukončí, ale nová instance se už nespustí.
pgrep -f pokus nevypisuje nic, žádný PID.
Když ten spouštěcí meziskript /root/cron-pokus.sh upravím na:
#!/bin/sh while sleep 1; do timeout 59 /root/pokus.sh > /tmp/pokus.log 2>&1 doneTak se mi to zas spouští každou minutu bez ohledu na to jestli byl předtím už puštěný nebo ne a taky se to spouští paralelně furt dokola, takže po třech minutách už
pgrep -f pokus ukazuje už devět procesů a další neustále přibývají. Se do toho začínám trochu zamotávat už
if [ -z "$(/usr/bin/pgrep -x demonloger)" ]; then `nohup /datalog_bin/autoapp/demonloger >/dev/null 2>&1&` fiTady je moje funkční smyčka, třeba ti to k něčemu bude:
#!/bin/bash
#Tento spustitelny soubor se ma chovat jako daemon.
#Spousti se prikazem:
#nohup /datalog_bin/autoapp/demonloger >&/dev/null&
#`nohup /datalog_bin/autoapp/demonloger >/dev/null 2>&1&`
#Ukoncuje se prikazem:
#kill $(pgrep demonloger) >/dev/null 2>&1
#How kill sleep
trap 'kill $(jobs -p); exit' 1 2 3 15
while true; do
sleep 300&
wait ${!}
log="/datalog_bin/log_datalogger/datalogger_log"
logername="app"
logerpid="$(/usr/bin/pgrep -x $logername)"
maxload="30"
seconds="10"
hertz="$(getconf CLK_TCK)"
#Jestlize program nejede, spust ho
if [ -z "$logerpid" ]; then
aktualnicas=`date +"%d.%m.%Y_%H:%M"`
echo "$(echo $aktualnicas)_demonloger_restartoval_app, ktera umrela" >>"$log"
/sbin/fuser -k /dev/tty1 >/dev/null 2>&1
#Jestlize program jede a zatezuje procesor vice nez je zdravo (kousl se), pak
elif [ -n "$logerpid" ]; then
cputime1=$(cat /proc/$logerpid/stat | awk '{print "(" , $14, " + ", $15, ")"}' | bc)
sleep "$seconds"
cputime2=$(cat /proc/$logerpid/stat | awk '{print "(" , $14, " + ", $15, ")"}' | bc)
cpuload=$(echo "100*(${cputime2} - ${cputime1})/$seconds/$hertz" | bc)
resultload=$(echo "$cpuload > $maxload" | bc)
if [ "$resultload" = "1" ]; then
aktualnicas=`date +"%d.%m.%Y_%H:%M"`
echo "$(echo $aktualnicas)_demonloger_restartoval_app, ktera se kousla, cpuload $(echo $cpuload)" >>"$log"
kill "$logerpid" || kill -9 "$logerpid"
sleep 20&
wait ${!}
/sbin/fuser -k /dev/tty1 >/dev/null 2>&1
fi
fi
done
mv cron-pokus.sh cron-poxus.sh (a samozřejmě adekvátně změnit i v crontabu)
Ten příkaz kill $(pgrep -f pokus) zabije dva procesy, zabije svého rodiče společně s pokus.sh, ještě předtím, než tento stihne spustit novou instanci.
A problém nesouvisí s cronem, stačí si spustit 2 terminály a koukat co se děje. Ideálně spustit skripty se sh -x.
# sh -x /root/cron-pokus.sh + pgrep -f pokus + kill 21824 21832 Terminated
> /tmp/pokus.log
#!/bin/sh
kill $(pgrep -f pokus)
if [ $? -eq 0 ]; then
vcera=$(date -d @$(($(date +%s)-86400)) +%Y-%m-%d)
mv /tmp/pokus.log /tmp/pokus_$vcera.log 2> /dev/null
sh /root/pokus.sh > /tmp/pokus.log 2>&1 &
fi
funguje to super.
skript generuje nezanedbatelné množství výstupu do souboru /tmp/pokus.log a nechcu aby mě ten log bobtnal do nekonečnaNestálo by za to zavolať logger a zapísať dáta do systémového logu? Netreba nič reštartovať a mám dojem, že rotácia syslogu funguje.
&& a nie ;
To má byť nejaký sofistikovaný trolling?
* * * * * kill $(pgrep -f pokus); sh /root/pokus.sh > /tmp/pokus.log 2>&1 &ani takto
* * * * * kill $(pgrep -f pokus) && sh /root/pokus.sh > /tmp/pokus.log 2>&1 &ani takto:
* * * * * /bin/kill $(/usr/bin/pgrep -f pokus); /bin/sh /root/pokus.sh &Jenom to ten skript zabije pokud běží a hotovo. Co je za středníkem už se nevímproč ignoruje.
sh -c 'blabla -bla; bla'
Tiskni
Sdílej: