abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    31.5. 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    31.5. 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    31.5. 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Rozcestník

    CZ.NIC a NIX.CZ společně pořádají další ročník konference Internet a Technologie

    17. 5. 2011 | Tisková zpráva | Různé | 1498×

    8. a 9. června se v pražském Klubu Lávka uskuteční již čtvrtý ročník odborné konference s názvem Internet a Technologie 11. Setkání specialistů z oblasti internetu a internetových technologií organizuje sdružení CZ.NIC, správce české domény nejvyšší úrovně, a sdružení NIX.CZ, největší neutrální IXP (Internet Exchange Point) v České republice.

    První den bude věnován výhradně aktuální problematice IPv6. Kromě toho se konference zaměří také třeba na internetovou bezpečnost (vyhledávání a řešení bezpečnostních incidentů, práce týmu CSIRT.CZ) či síťování. Novinkou letošního programu jsou mimo jiné workshopy věnované vývoji aplikací pro telefony iPhone nebo pluginů do prohlížeče Mozilla a informační stánky, kde se budou moci zájemci informovat například na výhody a možnosti zavedení technologie DNSSEC nebo si budou moci nechat poradit v otázkách spojených s doménami jako takovými.

    „Důležité události tohoto roku spojené s vyčerpáním IPv4 adresných bloků v registru IANA a u správce Asijsko-pacifického regionu výrazně ovlivnily program tohoto ročníku. Právě proto, že je konec IPv4 a nástup IPv6 jedním z našich velkých témat, naplánovali jsme naši konferenci tak, aby její první den vycházel na mezinárodní den věnovaný propagaci IPv6. Z programu prvního dne IT 11 bych určitě vyzdvihl panelovou diskusi o IPv6 v České republice, jíž se zúčastní zástupci důležitých hráčů na našem trhu. Dále bych chtěl upozornit na zajímavé workshopy, které povedou kolegové z našich Laboratoří. Z programu druhého dne jistě bude stát za pozornost prezentace amerického odborníka Petera Eckersleye nebo zástupce ICANNu, který pohovoří o nových generických doménách nejvyšší úrovně. Zvědavý budu určitě i na to, co nového na workshopu představí naši registrátoři,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

    Druhý den konference nabídne svá témata také český peeringový uzel NIX.CZ. V bloku o sítích bude Martin Slinták ze společnosti CISCO SYSTEMS mluvit o možnostech MPLS v přístupových sítích; vysvětlí také zároveň, jaké jsou výhody tohoto řešení oproti přepínanému Ethernetu. Roman Aprias ze společnosti ALEF NULA představí návštěvníkům technologii OTV – L2 transport mezi datovými centry. Poslední přednáška v tomto bloku bude patřit Zdeněku Rojkovi ze společnosti VYDIS. Ten se zaměří na možnosti rozšiřování kapacity optických vláken pomocí WDM systémů.

    Stejně jako v loňském roce bude i letos konference Internet a Technologie 11 streamovaná. Zájemci ji tak budou moci opět sledovat na stránkách www.nic.cz/it11 a současně po oba dva dny i na webu hlavního mediálního partnera serveru Root.cz.

    Více informací o konferenci Internet a Technologie 11 včetně programu, přednášejících a registračního formuláře najdou zájemci na internetové adrese www.nic.cz/it11. Mediálními partnery konference jsou letos servery Root.cz (hlavní mediální partner), Lupa.cz, Zdroják.cz, AbcLinuxu.cz, Linuxexpres.cz a Český rozhlas Leonardo.

    O sdružení NIX.CZ

    NIX.CZ z.s.p.o. (zájmové sdružení právnických osob) je společnost sdružující české i zahraniční poskytovatele internetových služeb za účelem vzájemného propojení jejich sítí. Připojení do infrastruktury sdružení je umožněno ze čtyř pražských lokalit. V současné době je sdružení největším neutrálním IXP (Internet Exchange Point) v České republice a řadí se mezi deset největších IXP ve světě. Důsledné plánování, důmyslné technické řešení a technická podpora 24/7/365 zajišťují bezporuchový chod uzlu. Již od roku 2003 sdružení podporuje peering také pomocí protokolu IPv6. Vice o sdružení najdete na internetové adrese www.nix.cz/.

    O sdružení CZ.NIC

    Zájmové sdružení právnických osob CZ.NIC bylo založeno předními poskytovateli internetových služeb v roce 1998 a nyní má již 80 členů. Hlavní činností sdružení je provozování registru doménových jmen .CZ a 0.2.4.e164.arpa (ENUM), zabezpečování provozu domény nejvyšší úrovně CZ a osvěta v oblasti doménových jmen. V současné době se sdružení intenzivně věnuje rozšiřování technologie DNSSEC a služby mojeID, rozvoji systému správy domén a podpoře nových technologií a projektů prospěšných pro internetovou infrastrukturu v České republice. CZ.NIC je členem sdružení EURid, spravující evropskou doménu EU, a dalších obdobně zaměřených mezinárodních společností (CENTR, ccNSO a další). Více informací o sdružení CZ.NIC je na internetové adrese www.nic.cz.

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.