abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    31.5. 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    31.5. 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    31.5. 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Rozcestník

    Týden na ITBiz: Nielsenův zákon o internetové šířce pásma

    3. 2. 2020 | Redakce | Různé | 1635×

    Jméno a heslo už nestačí. Programátory platí nejlépe Maďarsko, SAP konzultanty ČR. Zákony informatiky: Nielsenův zákon o internetové šířce pásma. Sophos odhalil trendy v kybernetické bezpečnosti pro rok 2020. Cisco: technologické trendy roku 2020. Titul MBA nesmí manažerům chybět, ESBM je osvědčenou volbou.

    Jméno a heslo už nestačí

    Společnost Entec, distributor s přidanou hodnotou, dodává řešení podnikové infrastruktury a zaměřuje se zejména na bezpečnost. Nedávno Entec podepsal distribuční smlouvu se společností Swivel Secure ohledně dodávání víceprvkové autentizace. Co toto řešení znamená vysvětluje Vladimír Brož, Senior Business Development Manager a David Vambera, Junior Systems Engineer.

    Programátory platí nejlépe Maďarsko, SAP konzultanty ČR

    Z rozsáhlého srovnání mezd v České republice, Slovensku, Maďarsku a Polsku, který zrealizovala personální agentura Grafton Recruitment, vyplývá, že ve většině oborů a pracovních pozici dosáhnou zaměstnanci na nejvyšší mzdy v Praze, ačkoliv se najdou i výjimky. Například programátoři si nejvíce vydělají v Budapešti, HR ředitelé v Bratislavě a marketingoví experti ve Varšavě. Pro české firmy má z hlediska dostupnosti nekvalifikované pracovní síly největší potenciál Polsko, u kvalifikovaných pozic Slovensko.

    Zákony informatiky: Nielsenův zákon o internetové šířce pásma

    Nielsenův zákon o šířce pásma Internetu zní: Rychlost připojení koncových, resp. domácích uživatelů roste každoročně v průměru o 50 %, tudíž se zdvojnásobuje přibližně každých 21 měsíců.

    Sophos odhalil trendy v kybernetické bezpečnosti pro rok 2020

    Prostředí kybernetických hrozeb prošlo v roce 2019 několika velkými změnami, které jsou detailně popsány ve studii SophosLabs 2020 Threat Report. Pochopení těchto trendů je pro obránce důležité, aby mohli předvídat, co se bude dít a mohli se na to co nejlépe připravit. Sophos upozorňuje na některé hlavní změny v kybernetických hrozbách, ke kterým došlo v uplynulém roce a které budou mít vliv na kybernetickou bezpečnost v roce 2020. Zahrnují vše od ransomwaru a automatizovaných aktivních útoků po strojové učení a mobilní i cloudová bezpečnostní rizika.

    Cisco: technologické trendy roku 2020

    Technologie mění svět a tato změna je rok od roku rychlejší. Jaké trendy vzniknou díky technologiím v roce 2020? Cisco vidí zejména pět oblastí, které doznají změny.

    Titul MBA nesmí manažerům chybět, ESBM je osvědčenou volbou

    I na manažerských či jiných vedoucích pozicích by se lidé měli neustále vzdělávat. Mění se nejen technologie, ale vyplatí se sledovat i aktuální trendy v řízení lidí, financí a podnikových procesů. Jednou z cest, jak si dále zvyšovat kvalifikaci, představuje studium MBA.

    Zprávičky

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.