Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Tiskni
Sdílej:
Jedná se o tabulkové platy dle dosaženého oficiálního vzdělání, nebo pro zaměstnance "neoperativce" jsou platy netabulkové?Na stránkách té druhé NSA Litoměřice se rozepsali trošku víc, ale jestli jsem pochopil ten zákon, tak by tě rovnou museli udělat minimálně plukovníkem
O kolik bych si mohl říci?Při hodnocení bych přihlédl k tomu, že tvé projekty budou tajné, tj. si je nebudeš moct dát do životopisu při případném shánění jiné práce (oproti tomu open-source vývojář nebo i zaměstnanec nějaké normální firmy může na trhu práce prezentovat, co už dokázal a co umí), že se při tom nesmí podnikat, že bych tipoval, že odejít od nich bude asi trochu obtížnější než v normální firmě oznámit ať si nakašlou s maximálně dvouměsíční výpovědní lhůtou a 256 dalších opruzů.
všechno jede na MS technologiíchHm, to mě teda docela překvapuje. Spíš bych tam čekal nějaké BSD či RHEL, alespoň co se serverů týče.
Myslíš odposlechy nebo MITM útoky? IMHO není o co stát.To musí být právě celkem zábava :)
jeden cherrytree soubor nazvaný „sklad“, který má zazipovaný něco kolem 350kB
Viděl jsem formátování z CherryTree. Toaleta byla naštěstí blízko.
Viděl jsem formátování z CherryTree. Toaleta byla naštěstí blízko.No, je XML formátování cherrytree (to je dané rich text widgetem, který autor používá) a formátování HTML exportu z cherrytree, který je do zblití. Jinak už dávno jsem napsal cherrytree2html.py, který dokáže dělat lepší exporty (mimo jiné z toho vylezly všechny moje články a blogy). Ale má to své bugy a chyby (neumí to odražky, protože ty jsou v tom cherrytree formátu jen unicode znak a taky to občas zkurví odhad odstavce). Mým dlouhodobým cílem je napsat alternativu cherrytree. To je taky důvod, proč jsem se začal učit Self a nyní do něj píšu různé knihovny. Časem o tom něco napíšu.
Až když jsem našel Měřičský ústav na webu MOTřeba by šlo někoho vytrolit tak, že by uvěřil v existenci fiktivní instituce a zanesl o ní záznamy na oficiálních webech
Myslíš odposlechy nebo MITM útoky? IMHO není o co stát.Tak mně ty věci co mám na webu docela baví. Ale nečekal bych, že tohle dělá česká státní instituce…
privacy engineera do FBTo jako že by celé dny honil nad fotkami dvanáctiletých děvčátek z celého světa? Kolik se za takovou práci platí?
Co jsem se setkal při pohovorech se starší generací (45 a více), tak se chlubí, že toho spoustu znají, ale nejsou schopni se učit novým věcem, respektive nemyslí jim to a vše dělají mechanicky, což se zrovna u nás nehodí. Očekávají, že je pošlu na školení, dostanou certifikát a budou to umět.
Tenhle přístup je bohužel často k vidění i u mladších ročníků, včetně studentů. Řada jich má představu, že okamžikem, kdy dostanou diplom, pro ně učení končí a dostanou glejt, že teď už tomu rozumějí. Nejsem si jistý, jak velká je korelace s věkem, tam hraje IMHO roli spíš to, že pokud někdo dlouho dělal v podstatě pořád totéž a pořád stejně, je pro něj mnohem těžší opustit ty zajeté koleje a začít se učit něco nového. Čerstvý absolvent obvykle přeci jen bude tvárnější.
Ty popisy práce bývají celkem obecné, aby byla šance, že se někdo ozve i když občas se zdá, že uchazeči ty nabídky nečtou.
Občas mám pocit, že je to takový začarovaný kruh. Uchazeči jsou zvyklí, že tam jsou blbosti, tak ignorují, co je tam napsáno, autoři těch popisů vědí, že je uchazeči ignorují, tak si s tím nedají práci. Podobně to funguje s požadavky: firmy tam napíšou požadavek na zevrubnou znalost čehokoli, co jen trochu souvisí s nabízenou pozicí, uchazeči reagují tím, že si do CV napíšou perfektní znalost všeho, o čem aspoň jednou letmo něco zaslechli. Kdysi sem někdo dával odkaz na jakousi IT pozici na krajském úřadě s platem IIRC něco jako 30K hrubého a požadavky na renesanční osobnost, jakých je tak možná deset na planetě, všechno samozřejmě i s patřičnou praxí.
Co jsem četl nějaký návrh zákona (možná už platí) co k nám doputoval ohledně odměnování, tak tam přidali jen možnost uznávaným a známým osobám od začátku dát 100% ohodnocení, tj. začít na 50 tisících hrubého, ale ty podmínky jsou velmi přísné, tj. vztahuje se to jen na profláknutá jména.
Neznamenalo by to ale pak, že tam nebude moc velký potenciál pro další růst?
Neznamenalo by to ale pak, že tam nebude moc velký potenciál pro další růst?Třeba je to na krátkodobější spolupráci? Ale tam by bylo lepší, aby to ten člověk vyfakturoval jako dodavatel a nebyl zaměstnancem. Přijde mi, že stát má buď zaměstnance nebo velké zakázky a nic mezi tím. Přitom kdyby si často najímal různé lidi/firmy na menší úkoly, tak by vznikl zajímavý trh a bylo by s čím porovnávat (tzn. byly by tu nějaké obvyklé ceny a tím by se dalo řídit).
Ve vstupním dotazníku mě zaujal dotaz na výši požadovaného platu. Předpokládám, že toto je jedno ze vstupních sít pro uchazeče.
Nevím jak zrovna v BIS, ale AFAIK to obvykle nebývá vysloveně síto ve smyslu, že když napíšete víc, než jsou ochotni vám dát, automaticky vás vyřadí. Spíš by následoval dotaz, jak moc na tom trváte a jestli jste ochoten slevit. Tedy aspoň pokud nenapíšete číslo, které je naprosto mimo realitu.
To fakt chcete pracovat pre niekoho kto vas nôže sledovať aj mimo pracovnu dobuFYI sledovat ho můžou i když pro ně pracovat nebude.
a robiť jedneho dna kryptoanalýzu hadicouTo snad nedělají.
a robiť jedneho dna kryptoanalýzu hadicouTo snad nedělají.
A jestli ano, tak na to stejně mají jiný typ zaměstnanců.
Dále je třeba bezpečnostní prověrka. Jak to funguje? Kde hledají informace a do jaké hloubky chodí? Mohu se setkat s tím, že mi někdo napíchne telefon/počítač/bude sledovat kudy a kam chodím? Budou se probírat mými poznámkami ze žákovské na základce?[trololo] Tak pokud zjistí, že si píšeš s námi (jenda, bystroushaak) na abclinuxu, tak tě rovnou zavřou :-P [/trololo]
že mě zaujala nabídka práce pro tajnou službu v naší školeVy máte ve škole tajnou službu?
Taky jsem o tom uvažoval. Když vydržíš nějakých patnáct let, máš pak doživotní výsluhy.Pokud tě o ně nějakým způsobem (alespoň částečně) neokradou.
Taky jsem o tom uvažoval. Když vydržíš nějakých patnáct let, máš pak doživotní výsluhy. Z hlediska platu průměrného ajťáka jsou to drobné, ale pokud hodláš fyzicky či psychicky po těch patnácti letech vyhořet a jít pěstovat bylinky nebo jezdit s ještěrkou (a vyhoření je v profesi dost běžná věc), tak to pomůže přežít na okraji společnosti se svérázným životním stylem a neklesnout na úplného bezdomovce. Pokud nejsi asociál a máš rodinu, tak tu z toho samozřejmě po vyhoření neuživíš.A není lepší si dávat nějaké peníze stranou a pracovat za lepší mzdu v soukromém sektoru, než se spoléhat na výsluhy? Nebo spíš dělat něco pro to, aby člověka práce bavila i po letech.
Faktem ale bude, že přímo do státního jdou spíš nadšenci. Ať už vlastenciStát není totéž, co národ/vlast – v různých dobách se to různě liší. Zrovna teď mi nepřijde moc vlastenecké pracovat pro stát.
Když bude člověk vybírat z firem, kde v kterých je úředním jazykem čeština, tak ty různé tajné služby finančně zase tak hrozně nevypadají.Je celkem dost českých IT firem, kromě toho IT oddělení mají i ne-IT firmy. A i když to bude zahraniční firma, tak většinou ten cizí jazyk potřebuješ hlavně v psané formě (e-maily, analýzy, dokumentace, zdrojáky…) a kdybys volal někam na technickou podporu, tak se stejně dovoláš někam do Pákistánu nebo Bangladéše a tam už je to asi všechno jedno…
Dle mých dostupných informací však přes psychologa projdou cca 2 až 4 osoby ze 100.Čím to je? To se tolik lidí tak zásadním způsobem přeceňuje, ty testy jsou špatně postavené, nebo fungují po vzoru „Nechceme pracovat s někým, kdo nemá štěstí.“? :)
kolaboranti pro nácky, StB pro bolševiky...přičemž to dost často byla jedna a tatáž osoba.
Pokud se jedná o IT, tak se stačí porozhlédnout tady kolem. Stereotyp o asociálních "ajťácích" není úplně bez reálného opodstatnění a dlouhodobé vystavení účinkům internetových fód (včetně abclinuxu či roota) udělá agresivní hovado z každého kromě opravdu velmi, velmi psychicky stabilních jedinců.Dle mých dostupných informací však přes psychologa projdou cca 2 až 4 osoby ze 100.Čím to je? To se tolik lidí tak zásadním způsobem přeceňuje, ty testy jsou špatně postavené, nebo fungují po vzoru „Nechceme pracovat s někým, kdo nemá štěstí.“? :)
Já ti nevím, většina IT lidí co znám se socializují víc než dobře. A to nemluvím o tom nemalém množství, co jezdí na cony (mě nevyjímaje). Tam se socializuje tolik, že by to normálního člověka mohlo vystrašit :)Na jaké cony jezdíš?