Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Wasmer byl vydán ve verzi 5.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
X.Org X server 21.1.14 a Xwayland 24.1.4 řeší bezpečnostní chybu CVE-2024-9632 využitelnou k eskalaci práv. Pochází z roku 2006 (xorg-server-1.1.1).
Společnost Apple představila nový Mac mini. Menší, výkonnější a zároveň uhlíkově neutrální. S M4 nebo M4 Pro.
Byla vydána (𝕏) říjnová aktualizace aneb nová verze 1.95 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.95 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byl vydán Mozilla Firefox 132.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 132 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Jan Gruntorád byl včera večer ve Vladislavském sále Pražského hradu během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) vyznamenán prezidentem republiky medailí Za zásluhy 1. stupně za zásluhy o stát v oblasti techniky. Gruntorád je český informatik a manažer, patří mezi průkopníky internetu v České republice a je často označovaný jako 'Otec českého internetu'. V roce 2021 byl uveden jako první Čech do Internetové síně slávy. Mezi léty 1996 až 2021 byl ředitelem sdružení CESNET.
Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 41. Ve finální verzi vychází pět oficiálních edic: Workstation pro desktopové, Server pro serverové, Fedora Cloud pro cloudové nasazení, IoT pro internet věcí a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich je k dispozici také Silverblue a Kinoite a alternativní desktopy, např. KDE Plasma, Xfce nebo LxQt, a k tomu laby – upravené vydání Fedory například pro designery, robotiku, vědecké použití atd. Přehled novinek ve Fedora Workstation 41 a Fedora KDE 41 na stránkách Fedora Magazinu.
# Upozorneni prijemci viru $warnvirusrecip = 1; # Upozorneni prijemci nezadouciho obsahu $warnbannedrecip = 1;Black listy resim (rucne) pres Exim.
$final_virus_destiny = D_DISCARD; $final_banned_destiny = D_BOUNCE; $final_spam_destiny = D_PASS; $final_bad_header_destiny = D_PASS; + (pro sa) $sa_tag_level_deflt = 0.0; $sa_tag2_level_deflt = 5.0; $sa_kill_level_deflt = 6.0; $sa_dsn_cutoff_level = 10;Moc blacklisty nepouzivam a kdyz uz, tak je stavim rucne. Nerad bych, aby se strihlo neco, co nechci ;)
ad 1) Potřebuju nastavit, aby uživatel dostal email od odesílatele, ale bez zavirované přílohy a s upozorněním v subjectu, že byl email zavirován.A proč chceš obtěžovat uživatele tím, že mu budeš oznamovat každý zavirovaný mail?
ad 2) mám nastavenou schránku spam@domena.cz, do které mi uživatelé přeposílají spamy a z této schránky učím Bayes.Tohle bych zvážil, protože tím přeposláním se modifikuje hlavička spamu a bayes to samozřejmě mate. Lepší by bylo použít imap a extra složku SPAM, do které to budou přesouvat a která se čas od času projede pomocí sa-learn. Případně aby takovou složku měli lokálně (pokud používají klienta zvládajícího maildir/mailbox) a přístupnou tak, aby na ní mohl server.
Nevěřím antiviru a když už ho používám, tak to upozornění zaslané uživateli je dle mého dobrá služba.Nevím co je dobrého na tom, že klient musí odmazávat nesmyslné maily generované viry. To už tam ten antivirák nemusí vůbec bejt.
Jakmile jednou zákazníkovi řeknu, že email nedorazil, protože měl zavirovanou přílohu,A opravdu taková situace může někdy nastat? Ty jsi se v praxi skutečně někdy setkal s tím, že by zavirovaný mail nebyl vygenerovaný virem samotným, ale poslal ho člověk?
tak mi bude volat kvůli každému emailu, který už měl dorazit a není si jistý, že jestli náhodou neměl zavirovanou přílohu.I kdyby, tak mu snadno dokážu pomocí logů a nahlédnutí do karatnény, že nemá pravdu. Pořád lepší, než když mi budou zákazníci uprostřed nějaké virové vlny 50x za den volat, že jim přišel nějakej divnej mail a co mají dělat.
Tiskni Sdílej: