Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Wasmer byl vydán ve verzi 5.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
X.Org X server 21.1.14 a Xwayland 24.1.4 řeší bezpečnostní chybu CVE-2024-9632 využitelnou k eskalaci práv. Pochází z roku 2006 (xorg-server-1.1.1).
Společnost Apple představila nový Mac mini. Menší, výkonnější a zároveň uhlíkově neutrální. S M4 nebo M4 Pro.
Byla vydána (𝕏) říjnová aktualizace aneb nová verze 1.95 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.95 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byl vydán Mozilla Firefox 132.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 132 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Jan Gruntorád byl včera večer ve Vladislavském sále Pražského hradu během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) vyznamenán prezidentem republiky medailí Za zásluhy 1. stupně za zásluhy o stát v oblasti techniky. Gruntorád je český informatik a manažer, patří mezi průkopníky internetu v České republice a je často označovaný jako 'Otec českého internetu'. V roce 2021 byl uveden jako první Čech do Internetové síně slávy. Mezi léty 1996 až 2021 byl ředitelem sdružení CESNET.
Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 41. Ve finální verzi vychází pět oficiálních edic: Workstation pro desktopové, Server pro serverové, Fedora Cloud pro cloudové nasazení, IoT pro internet věcí a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich je k dispozici také Silverblue a Kinoite a alternativní desktopy, např. KDE Plasma, Xfce nebo LxQt, a k tomu laby – upravené vydání Fedory například pro designery, robotiku, vědecké použití atd. Přehled novinek ve Fedora Workstation 41 a Fedora KDE 41 na stránkách Fedora Magazinu.
[2007/07/25 11:30:11, 3] libsmb/ntlmssp.c:ntlmssp_server_auth(739)
Got user=[TESTER] domain=[DOMENA_CZ] workstation=[SERVER] len1=24 len2=24
[2007/07/25 11:30:11, 3] libsmb/ntlmssp_sign.c:ntlmssp_sign_init(338)
NTLMSSP Sign/Seal - Initialising with flags:
[2007/07/25 11:30:11, 3] libsmb/ntlmssp.c:debug_ntlmssp_flags(63)
Got NTLMSSP neg_flags=0x00000206
Problem mam se squidguardem. Potrebuji omezit pristup na urcite internetove stranky na zaklade uzivatelskych jmen, ktere ziska ntlm_auth z active directory.
Konfigurace squidguardu:
logdir /var/log/squidguard
dbhome /var/lib/squidguard
src unlimited {
userlist /etc/squid/unlimited
}
src limited {
userlist /etc/squid/limited
}
dest allowed {
domainlist allowed
}
acl {
unlimited {
pass any
}
limited {
pass allowed
redirect http://localhost/black.html
}
default {
pass none
redirect http://localhost/black.html
}
}
V souborech s uzivatelskymi jmeny jsem zkousel pouzit ruzne formaty, ktere by mohl squid pouzit pri predavani uziv. jmen squidguardu (user,domena\user,DOMENA\USER, atd.).
Bohuzel bez uspechu.
Chtel bych proto pozadat o radu, jak upravit konfiguraci, aby squidguard pouzival jmena uzivatelu ziskana z AD.
Diky za radu.
squidguard
vo verzii 1.2.1
dokaze pracovat s LDAP-om priamo. takze staci, ak si prestudujete nejake README.ldap
obsiahnute s balickom squidguardu alebo tiez na webe. V pripade ze je pozuivana starsia verzia (1.2.0
), tak na nu existuje ldap patch pre funkcnost s tymto adresarom.
Tiskni Sdílej: