Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Wasmer byl vydán ve verzi 5.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
X.Org X server 21.1.14 a Xwayland 24.1.4 řeší bezpečnostní chybu CVE-2024-9632 využitelnou k eskalaci práv. Pochází z roku 2006 (xorg-server-1.1.1).
Společnost Apple představila nový Mac mini. Menší, výkonnější a zároveň uhlíkově neutrální. S M4 nebo M4 Pro.
Byla vydána (𝕏) říjnová aktualizace aneb nová verze 1.95 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.95 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byl vydán Mozilla Firefox 132.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 132 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Jan Gruntorád byl včera večer ve Vladislavském sále Pražského hradu během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) vyznamenán prezidentem republiky medailí Za zásluhy 1. stupně za zásluhy o stát v oblasti techniky. Gruntorád je český informatik a manažer, patří mezi průkopníky internetu v České republice a je často označovaný jako 'Otec českého internetu'. V roce 2021 byl uveden jako první Čech do Internetové síně slávy. Mezi léty 1996 až 2021 byl ředitelem sdružení CESNET.
Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 41. Ve finální verzi vychází pět oficiálních edic: Workstation pro desktopové, Server pro serverové, Fedora Cloud pro cloudové nasazení, IoT pro internet věcí a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich je k dispozici také Silverblue a Kinoite a alternativní desktopy, např. KDE Plasma, Xfce nebo LxQt, a k tomu laby – upravené vydání Fedory například pro designery, robotiku, vědecké použití atd. Přehled novinek ve Fedora Workstation 41 a Fedora KDE 41 na stránkách Fedora Magazinu.
while read line; do mail $line .....; done < <(mysql -e 'select COLUMN_WITHMAILS from DATABASE.TABLE;' -r -B --user=USER --password=PASSWORD|tail -n -1Jestli se ti reseni libi, tak muzes poslat mensi dotaci pres paypal na pheeror@gmail.com)
ech, ta posledni zavorka mela byt jinde ...
while read line; do mail $line .....; done < <(mysql -e 'select COLUMN_WITHMAILS from DATABASE.TABLE;' -r -B --user=USER --password=PASSWORD|tail -n -1)
Jestli se ti reseni libi, tak muzes poslat mensi dotaci pres paypal na pheeror@gmail.com
BCC
(skrytá kopie) – proto ten požadavek na IQ, aby to obsluha omylem nevložila do To
nebo CC
. Množství adresátů je samozřejmě omezeno tím, kolik adres vám vezme e-mailový klient. Varianta pro neomezený počet adres je distribuční seznam – obsluha e-mail opět vytvoří normálně v poštovním klientovi a odešle na firemní adresu třeba distribucni-seznam@example.com. Firemní mailserver bude mít tuto adresu nadefinovánu jako alias, a přepošle e-mail na všechny adresy schované za aliasem – což může být ta vaše databáze. Např. Postfix určitě může mít aliasy uložené v SQL databázi, dále pak v textovém souboru nebo v LDAP adresáři. Případně můžete použít přímo nějaký software pro mailing listy. Lotus Notes asi Postfix umět nebude, obávám se, že bude problém, zda vůbec existuje pro Linux nějaká knihovna pro komunikaci s nimi.
Pro rozesílání novinek, obchodních sdělení atd. formou e-mailu, kde by adresáti byli uloženi v Lotus Notes nebo v MySQL bych potřeboval nějaký soft, který by rozesílal poštu. Samozřejmě, tak aby se adresáti navzájem neviděli v cc atd. Mělo by to zvládnout poslat i přílohu.Jaktože tam není Lotus? Díky moc za návrhy. Z odesílání přez poštovního klienta vložením seznamu adres do Skrytá kopie mám trochu obavy. Záleží totiž na tom, jak jí klient bude zpracovávat, když mail bude mít všechny v hlavičce (sice v BCC), tak někteří příjemci, kteří mají např Outlook uvidí ostatní v Skrytá kopie. To samé může nastat i v případě některých webmailů. Pokud ale nějaký klient odesílá poštu z BCC tak, že vytváří pro každého odesilatele originální mail s hlavičkou, tak by to bylo super. Zatím mi přijde nejschůdnější nějaký software pro mailing list.
Z odesílání přez poštovního klienta vložením seznamu adres do Skrytá kopie mám trochu obavy. Záleží totiž na tom, jak jí klient bude zpracovávat, když mail bude mít všechny v hlavičce (sice v BCC), tak někteří příjemci, kteří mají např Outlook uvidí ostatní v Skrytá kopie. To samé může nastat i v případě některých webmailů.Nezáleží to na klientovi příjemce, ale odesílatele – může to nastat jedině v případě, že je klient odesílatele totálně rozbitý. BCC totiž znamená, že se adresa použije pouze v obálce SMTP, ale do e-mailu se nikam nevkládá. Pokud jí nějaký klient někam iniciativně vloží, okamžitě bych takového klienta zahodil.
Pokud ale nějaký klient odesílá poštu z BCC tak, že vytváří pro každého odesilatele originální mail s hlavičkou, tak by to bylo super.Každý, který není úplně rozbitý. Pokud tedy nemyslíte, že upraví hlavičku
To
a do ní vloží aktuálního adresáta ze seznamu BCC
– nevím o klientovi, který by tohle dělal. Většinou to probíhá tak, že klient vytvoří jeden e-mail, kde jsou hlavičky From
, To
a CC
jak je zadal uživatel, a tenhle jeden e-mail pošle SMTP relay serveru a v RCPT TO
mu předá seznam cílových adres – tedy sjednocení To
, CC
a BCC
. O rozeslání na jednotlivé adresy už se pak postará SMTP relay server. Např. Postfix umí i přepisování adres, předpokládám, že by jej šlo naučit i přepisování adres dle aktuálního rozvinutí aliasu.
PS: Lotus tam je, ale je tam Lotus nebo MySQL, což znamená "je splněna alesopň jedna z podmínek".
Jak změnit v Postfixu odesilatele bych věděl, ale jak přepisovat adresu příjemnce netuším.Podívejte se na recipient_canonical_classes a recipient_canonical_maps. Ale to umí přepisovat adresy jen 1:1, takže by asi bylo nutné přes virtual_alias_maps rozvinout alias a pak udělat mapování 1:1. Možná ale bude jednodušší použít nějaký software pro mailing list, který už tohle má vyřešené.
Nemohu vědět jestli mi někdo s řešením, které bude nejvíce vyhovovat neuteče jen proto, že si na stránce s dotazy všimne, že byl dotaz vyřešen. A myslím si, že víte, co znamená slovo efektivní.Já jsem byl opravdu s tím navrženým skriptem spokojen jako s efektivním řešením vašeho problému, a jakékoli složitější řešení by mi přišlo neefektivní, protože by se muselo něco instalovat a nastavovat. To co teď řešíme je, aby se to dělalo snadno opakovaně, bez nějakých znalostí, nejlépe jedním kliknutím. A to jsem v tom původním dotazu nenašel.
Asi se shodneme na tom, že vyřešenost či nevyřešenost dotazu je věc relativn (nejedná-li se o dotaz typu nejede Xserver, to pak někdo napíše řešení a vede-li to k spuštění, je problém vyřešen) a proto by se mohl tazatel vyjádřit, zda považuje dotaz za vyřešený.Bohužel je jenom málo tazatelů, kteří dotaz nakonec jako vyřešený označí. Ale každopádně už je navržené nové workwflow pro dotazy, takže současná podoba vyřešeno/nevyřešeno už je jenom dočasná.
Tiskni Sdílej: