Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Wasmer byl vydán ve verzi 5.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
X.Org X server 21.1.14 a Xwayland 24.1.4 řeší bezpečnostní chybu CVE-2024-9632 využitelnou k eskalaci práv. Pochází z roku 2006 (xorg-server-1.1.1).
Společnost Apple představila nový Mac mini. Menší, výkonnější a zároveň uhlíkově neutrální. S M4 nebo M4 Pro.
Byla vydána (𝕏) říjnová aktualizace aneb nová verze 1.95 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.95 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byl vydán Mozilla Firefox 132.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 132 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Jan Gruntorád byl včera večer ve Vladislavském sále Pražského hradu během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) vyznamenán prezidentem republiky medailí Za zásluhy 1. stupně za zásluhy o stát v oblasti techniky. Gruntorád je český informatik a manažer, patří mezi průkopníky internetu v České republice a je často označovaný jako 'Otec českého internetu'. V roce 2021 byl uveden jako první Čech do Internetové síně slávy. Mezi léty 1996 až 2021 byl ředitelem sdružení CESNET.
Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 41. Ve finální verzi vychází pět oficiálních edic: Workstation pro desktopové, Server pro serverové, Fedora Cloud pro cloudové nasazení, IoT pro internet věcí a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich je k dispozici také Silverblue a Kinoite a alternativní desktopy, např. KDE Plasma, Xfce nebo LxQt, a k tomu laby – upravené vydání Fedory například pro designery, robotiku, vědecké použití atd. Přehled novinek ve Fedora Workstation 41 a Fedora KDE 41 na stránkách Fedora Magazinu.
smtp_sasl_auth_enable smtpd_sasl_auth_enablev souvislosti s nastavením komunikace RELAY ? Prostě : potřebuju, aby se mi klienti v lokální síti NEMUSELI autentifikovat při přístupu na vnitří firemní POSTFIX, který komunikuje pro vnější adresy přes RELAYHOST (externí SMTP u providera (ISP), ale aby tento firemní POSTFIX vždycky při posílání přes relayhost nadřazenému SMTP postfixu posílal auth parametry (LOGIN PLAIN asi nejčastěji).
Můžete mi někdo vysvětlit rozdíl mezi postfixovými parametrysmtp_sasl_auth_enable smtpd_sasl_auth_enable
smtp_sasl_auth_enable
se týká Postfixu jako SMTP klienta – tj. Potsfix odesílá e-mail.
smtpd_sasl_auth_enable
se týká Potsfixu jako SMTP serveru, tj. Postfix e-mail přijímá.
Prostě : potřebuju, aby se mi klienti v lokální síti NEMUSELI autentifikovat při přístupu na vnitří firemní POSTFIX, který komunikuje pro vnější adresy přes RELAYHOST (externí SMTP u providera (ISP), ale aby tento firemní POSTFIX vždycky při posílání přes relayhost nadřazenému SMTP postfixu posílal auth parametry (LOGIN PLAIN asi nejčastěji).Týká se vás tedy parametr
smtp_sasl_auth_enable
.
# SASL library configuration file for postfix # all parameters are documented into: # /usr/share/doc/cyrus-sasl/options.html # The mech_list parameters list the sasl mechanisms to use, # default being all mechs found. #mech_list: plain login # To authenticate using the separate saslauthd daemon, (e.g. for # system or ldap users). Also see /etc/sysconfig/saslauthd. #pwcheck_method: saslauthd #saslauthd_path: /var/lib/sasl2/mux # To authenticate against users stored in sasldb. #pwcheck_method: auxprop #auxprop_plugin: sasldb #sasldb_path: /var/lib/sasl2/sasl.db??? Já předpokládal, že když systém potřebuje jen poslat nadřazenému SMTP serveru jméno a heslo (telnetem mám odzkoušeno, že to chce ve formátu Base64), tak stačí to dát do main.cf tohle:
smtp_sasl_auth_enable = yes smtp_sasl_password_maps = hash:/etc/postfix/isp_auth smtp_sasl_security_options = noanonymous #někdo tvrdí, že nic aby fungoval PLAINTEXTa do
isp_authdát např:
smtp.poskytovatel.cz username:passworda celé to
postmap hash:/postfix/isp_authje to tak ? A proč tedy to tvrdí, že není žádný mechanismus autentizace .... ?
/etc/postfix/main.cf
mam pro tento pripad navic:
... relayhost = nekam_jinam.cz ... smtp_sasl_type = cyrus ...A funguje to!
SERVER postfix/smtpd[18548]: sql_select option missing SERVER postfix/smtpd[18548]: auxpropfunc error no mechanism available SERVER postfix/smtpd[18548]: _sasl_plugin_load failed on sasl_auxprop_plug_init for plugin: sqla to by mne trefil šlak, protože jsem žádnou volbu auxprop ani sql nevolil - viz výše !!!
smtp_sasl_password_maps = hash:/etc/postfix/isp_authale:
postmap hash:/postfix/isp_auth
Tiskni Sdílej: