Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Wasmer byl vydán ve verzi 5.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
X.Org X server 21.1.14 a Xwayland 24.1.4 řeší bezpečnostní chybu CVE-2024-9632 využitelnou k eskalaci práv. Pochází z roku 2006 (xorg-server-1.1.1).
Společnost Apple představila nový Mac mini. Menší, výkonnější a zároveň uhlíkově neutrální. S M4 nebo M4 Pro.
Byla vydána (𝕏) říjnová aktualizace aneb nová verze 1.95 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.95 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byl vydán Mozilla Firefox 132.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 132 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Jan Gruntorád byl včera večer ve Vladislavském sále Pražského hradu během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) vyznamenán prezidentem republiky medailí Za zásluhy 1. stupně za zásluhy o stát v oblasti techniky. Gruntorád je český informatik a manažer, patří mezi průkopníky internetu v České republice a je často označovaný jako 'Otec českého internetu'. V roce 2021 byl uveden jako první Čech do Internetové síně slávy. Mezi léty 1996 až 2021 byl ředitelem sdružení CESNET.
Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 41. Ve finální verzi vychází pět oficiálních edic: Workstation pro desktopové, Server pro serverové, Fedora Cloud pro cloudové nasazení, IoT pro internet věcí a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich je k dispozici také Silverblue a Kinoite a alternativní desktopy, např. KDE Plasma, Xfce nebo LxQt, a k tomu laby – upravené vydání Fedory například pro designery, robotiku, vědecké použití atd. Přehled novinek ve Fedora Workstation 41 a Fedora KDE 41 na stránkách Fedora Magazinu.
#! /bin/sh ug+rwx -R /adresara pak do /etc/crontab připsat řádek
Pokud ten procmail provádí finální doručení, tak to nemusíte spouštět přes cron, ale přímo v tom procmailu.
Procmail už jsem hodně dlouho nekonfiguroval a ani to nemám kde teď odzkoušet, tak v tom může být nějaká chybka nebo to nemusí být optimální řešení, ale si takto nějak:
:0 tvoje podminky { :0 c tvoje doručení do schránky :0 | chmod ug+rwx -R adresar }
Pokud chceš konkrétní příklad
:0 * ^TO .*(franta|karel|lenka) { :0 c spolecna-schranka :0 | chmod ug+rwx -R /var/mail/spolecna-schranka }Ale ty podmínky už máš stejně určitě vytvořené.
dovecot-uidlist
a dovecot.index
pouze pro daneho uzivatele, nikoliv skupinu.. poradte prosim
/home/user/Maildir/dovecot-shared
s pravy ktere potrebuju, restartnul jsem Dovecot
, ale prava novych mailu beze zmeny:( Podle navodu by mela byt prava stejna jako dovecot-shared
.. Nejake rady? ;)
Jsem ten návod nečetl a ani se mi nechce. Ale pokud procmail ty práva nějak mění, tak je můžeš zkusit vždy srovnat tím postupem, co jsem ti psal dřív. Ale hlavně jsem v tom návodu zahlédl něco o ACL. Což mě přivádí na myšlenku, že ACL by tvůj problém jednoduše vyřešila nezávisle na tom, co s tím vyvádí jednotlivé poštovní programy.
Ano, zůstane zachováno. Ukládá se přímo v souborovém systémů do Extended atrributes. Problém je s některými programy, pracujícími se soubory. Např. při kopírování pomocí cp musíš použít parametr -p, jinak o ně přijdeš. A takový tar je např. nepodporuje vůbec. Tyhle problémy tě ale budou trápit tak jedině pokud budeš schránku někam zálohovat.
ls -l mail
tak mam Unixova prava primo rw- rw- ---
a vubec se to netvari, ze by byly na soubor nejaka prava ACL aplikovana. Pokud ACL z adresare (ve kterem je mail) odstranim, mail ma opet prava pouze rw- --- ---
. Coz je, pro me, zahadny vysledek, lec pozitivni;)
Na zobrazovani prav použij getfacl. Podpora ACL je bohužel v Linuxu obšas dost polovičatá. Furt se vymýšlejí nějaké nové ptákoviny, ale aby se pořádně implementovaly užitečné věci, které už existují, to ne.
procmailrc
? Myslim si to spravne, kdyz reknu, ze nejdriv se aplikuji pravidla na prichozi mail z /etc/procmailrc
a pak teprve dal z /home/user/.procmailrc
??
Tiskni Sdílej: