Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Wasmer byl vydán ve verzi 5.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
X.Org X server 21.1.14 a Xwayland 24.1.4 řeší bezpečnostní chybu CVE-2024-9632 využitelnou k eskalaci práv. Pochází z roku 2006 (xorg-server-1.1.1).
Společnost Apple představila nový Mac mini. Menší, výkonnější a zároveň uhlíkově neutrální. S M4 nebo M4 Pro.
Byla vydána (𝕏) říjnová aktualizace aneb nová verze 1.95 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.95 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byl vydán Mozilla Firefox 132.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 132 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Jan Gruntorád byl včera večer ve Vladislavském sále Pražského hradu během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) vyznamenán prezidentem republiky medailí Za zásluhy 1. stupně za zásluhy o stát v oblasti techniky. Gruntorád je český informatik a manažer, patří mezi průkopníky internetu v České republice a je často označovaný jako 'Otec českého internetu'. V roce 2021 byl uveden jako první Čech do Internetové síně slávy. Mezi léty 1996 až 2021 byl ředitelem sdružení CESNET.
Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 41. Ve finální verzi vychází pět oficiálních edic: Workstation pro desktopové, Server pro serverové, Fedora Cloud pro cloudové nasazení, IoT pro internet věcí a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich je k dispozici také Silverblue a Kinoite a alternativní desktopy, např. KDE Plasma, Xfce nebo LxQt, a k tomu laby – upravené vydání Fedory například pro designery, robotiku, vědecké použití atd. Přehled novinek ve Fedora Workstation 41 a Fedora KDE 41 na stránkách Fedora Magazinu.
http://domena.sk/subor.php?search=pařtak PHP v IE
echo urlencode($search) //je pa%F8PHP v Mozille
echo urlencode($search) //je pa%C5%99Cize, ak spravne tomu rozumiem písmeno ř ma v prvom pripade nespravne 1 bit a v druhom spravne 2 bity. Konkretne v mojom pripade javascript vola externy subor.php aj s parametrom search. V Mozille mi to funguje, ale neviem si poradit s IE. Nevedel by niekto poradit? Dakujem
Rada je jednoduchá: nepoužívat GET, používat POST.Způsobuje v IE další problém, přinejmenším s tlačítkem Zpět, pokud je v hlavičkách zakázané cachování, a v daném případě navíc porušuje sémantiku POSTu.
$ php -r "echo iconv('windows-1250', 'utf-8', urldecode('pa%F8'));" pařPokud tedy nastavení enctype nepomůže a stránky jsou v cp1250, předělal bych je do unicode s kódováním utf-8.
//toto je subor.php <HTML> <HEAD> <TITLE>test</TITLE> <META http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8"> </HEAD> <BODY> <? $search=urlencode($search); echo $search; //vysledok je: Mozilla %C5%99 ????? IE %F8 ?> </BODY> </HTML>Inac v mojom pripade mam na utf-8 stranke tento javascript (pouzil som ho ako vzor, nie je to moja stranka), ktory dostava vysledky zo suboru natahni.php, ktory je tiez v utf-8 a aj texty v mysql su v utf-8. Jedina vec, co ma napada, je, ze by to bolo mozne v javascripte uz definovat nejako, aby sa pouzilo utf-8, lenze javascript neovladam, takze tato moznost mi odpada. Cize ostava mi jedine to urobit pomocou iconv v natahni.php, ine funkcne riesenie nevidim.
Content-Type
server, tag <meta>
v HTML souboru měl sloužit pouze k tomu, aby měl server kde tuhle informaci vzít – a nechávat prohlížeč kódování zjišťovat z tohoto tagu není moc rozumné.
Tiskni Sdílej: