Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Wasmer byl vydán ve verzi 5.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
X.Org X server 21.1.14 a Xwayland 24.1.4 řeší bezpečnostní chybu CVE-2024-9632 využitelnou k eskalaci práv. Pochází z roku 2006 (xorg-server-1.1.1).
Společnost Apple představila nový Mac mini. Menší, výkonnější a zároveň uhlíkově neutrální. S M4 nebo M4 Pro.
Byla vydána (𝕏) říjnová aktualizace aneb nová verze 1.95 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.95 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byl vydán Mozilla Firefox 132.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 132 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Jan Gruntorád byl včera večer ve Vladislavském sále Pražského hradu během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) vyznamenán prezidentem republiky medailí Za zásluhy 1. stupně za zásluhy o stát v oblasti techniky. Gruntorád je český informatik a manažer, patří mezi průkopníky internetu v České republice a je často označovaný jako 'Otec českého internetu'. V roce 2021 byl uveden jako první Čech do Internetové síně slávy. Mezi léty 1996 až 2021 byl ředitelem sdružení CESNET.
Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 41. Ve finální verzi vychází pět oficiálních edic: Workstation pro desktopové, Server pro serverové, Fedora Cloud pro cloudové nasazení, IoT pro internet věcí a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich je k dispozici také Silverblue a Kinoite a alternativní desktopy, např. KDE Plasma, Xfce nebo LxQt, a k tomu laby – upravené vydání Fedory například pro designery, robotiku, vědecké použití atd. Přehled novinek ve Fedora Workstation 41 a Fedora KDE 41 na stránkách Fedora Magazinu.
Zdravim vsechny. Posledni dobou se mi cim dal tim casteji zobrazuje pri pokusu pripojeni na nejakou url hlaska :
"
You don't have permission to access the requested object. It is either read-protected or not readable by the server.
If you think this is a server error, please contact the webmaster."
Az si zacinam myslet ze v takovych ohromnych poctech to snad neni mozne a zacinam hledat chybu v sobe. Muze to tak byt???
(Napriklad v odkazu www.windowsservercatalog.com/svvp.aspx vedouci na stranku microsoftu uvedenou v distribucnich novinkach.)
Proste hledam duvod proc je vsechno read-protected a jestli nahodou neni vina u me. Dik za reakce
+1, výstup wiresharka bych viděl jako rozhodující pro info odkud ten paket/info pochází.
O2 klasickej modem za par korun
/etc/hosts
jsou záznamy jenom pro localhost
?
/etc/hosts jsou jen pro localhost. Jedine co me napada: nedavno mi "zrychlovali" internet, na cz.o2.com sem nasel ze muj modem (zyxel prestige 600) patri mezi problemove. Ale nevim co si pod tim mam predstavit. Ze by treba blokoval nejake stranky po tom co mi navysili rychlost :-P to se mi nezda ....
Jinak po urcite dobe cca 10 min jsou stranky zase funkcni a nefungujou jine
Stranky mi nefunguji ve vsech prohlizecich, ale jejich nefunkcnost je rek bych zcela nahodna - tatez stranka jde, nejde jina :-O
Jestli teda este muze napomoci - nemuzu se zvenci pripojit na sveho apache, este asi pred tydnem to slo - stranka proste nejde. Port 80 ovsem funguje a zvenci je viditelny. Jedu na gentoo (ACCEPT_KEYWORDS="~amd64" verze maniak a system mam porad tak trosku roz****y, cemuz asi prikladam nejvetsi vinu.
iptables -nvL iptables -nvL -t nat
To Bohuzel nemohu, protoze iptables nemam, firewall nepouzivam a NATu prilohu muzu poslat jedine tak mapovani portu z routeru?? (Ps: Vim ze bych to pouzivat mel :-X)
Na routeru jsem nic nemelnil nastaveno je vse na 10000% spravne. Navic pododykam ze mam doma 3 stolni pocitace (10.0.0.1 - 10.0.0.3) a vsechny maji stejny problem :(
Tak mi to nedalo a domu sem se vratil predcasne . Problem vyresen. Po "zrychleni" internetu mi totiz telefonica O2 zmenila i IP adresu. Nepochopil sem presne k cemu dochazelo ale na jednom miste bylo nacitani ip routeru automaticke (DNS) ale jinde byla porad nastavena ta stara - to zpusobovalo ze jsem se nemohl pripojit na sveho apache. Zatim letam na internetu jak divi a na "vyse" uvedenou problematickou hlasku jsem zatim nenarazil tak doufam ze je to vyreseno nadobro. Chyba tedy skutecne byla na routeru, cimz bych chtel podekovat Filipu Jirsákovi za pomoc a poprat hodne stesti.
Ja bych rekl ze pevnou ip, jakozto verejnou mit musim. Prece kdyz mam pod nejakou ip zaregistrovany "synonymum" v textove podobe - stranku, tak oni nemohou vedet jak se mi ta ip meni a na jakou se mi meni. Myslim ze mi ji prave zmenili jednou a to jednorazove - po zrychleni pripojeni
Co vim, tak jestli je IP pevná nebo dynamická je uvedeno ve smlouvě, mimo to by to mělo být poznat podle patřičného rozsahu - statické i dynamické spolu "nesousedí".
Ale zvenku me predtim videli pres rok porad na stejne ip - proto soudim ze mam pevnou. Nebo sem to spatne pochopil?
Taky jsem měl asi 2-3 roky dynamickou IP adresu stejnou. Dyndns je na to stavěný, na modemu ho mam nastavený; taky mi někdy začátkem roku změnili IP adresu.
Tak to mam potom asi dynamickou protoze mi nikdo vedet nedal :-p
Tiskni Sdílej: