Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Wasmer byl vydán ve verzi 5.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
X.Org X server 21.1.14 a Xwayland 24.1.4 řeší bezpečnostní chybu CVE-2024-9632 využitelnou k eskalaci práv. Pochází z roku 2006 (xorg-server-1.1.1).
Společnost Apple představila nový Mac mini. Menší, výkonnější a zároveň uhlíkově neutrální. S M4 nebo M4 Pro.
Byla vydána (𝕏) říjnová aktualizace aneb nová verze 1.95 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.95 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byl vydán Mozilla Firefox 132.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 132 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Jan Gruntorád byl včera večer ve Vladislavském sále Pražského hradu během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) vyznamenán prezidentem republiky medailí Za zásluhy 1. stupně za zásluhy o stát v oblasti techniky. Gruntorád je český informatik a manažer, patří mezi průkopníky internetu v České republice a je často označovaný jako 'Otec českého internetu'. V roce 2021 byl uveden jako první Čech do Internetové síně slávy. Mezi léty 1996 až 2021 byl ředitelem sdružení CESNET.
Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 41. Ve finální verzi vychází pět oficiálních edic: Workstation pro desktopové, Server pro serverové, Fedora Cloud pro cloudové nasazení, IoT pro internet věcí a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich je k dispozici také Silverblue a Kinoite a alternativní desktopy, např. KDE Plasma, Xfce nebo LxQt, a k tomu laby – upravené vydání Fedory například pro designery, robotiku, vědecké použití atd. Přehled novinek ve Fedora Workstation 41 a Fedora KDE 41 na stránkách Fedora Magazinu.
Zdravím,
měl bych dotaz týkající se OpenOffice.org a kompozitních správců oken.
Po nainstalování a spuštění Compiz-fusion jsem si všimnul (no ono mě to vlastně pořádně praštilo do očí), že text v roletových menu, informačních a jiných oknech v OpenOffice.org zmizel. Abych byl přesnější, tak on tam stále je, ale má nastavenu stejnou barvu jako má pozadí a tudíž je pro mě neviditelný.
Když compiz-fusion vypnu (tj. o okna se mi stará Metacity - používám GNOME), tak je vše v pořádku.
Problém se opět objeví, když si v "registrech" Metacity zapnu kompizitní rozšíření. Vím, že toto rozšíření je zatím pouze experimentální, ale až na toto chování OpenOffice.org funguje bezchybně.
Ostatní aplikace se chovají korektně ať už s kompozitním rozšířením/správcem oken tak i bez něj.
Neexistuje náhodou nějaké řešení? Hledal jsem tady na Abíčku i na stránkách OpenOffice.org, ale nic jsem ohledně tohoto problému nenašel (možná jsem hledal špatně ).
Všem to funguje v pohodě? Nikoho nenapadá, čím by to mohlo být?
Tak si odpovím sám - nejspíš to má na svědomí ovladač ke grafické kartě NVIDIA a mělo by to s největší pravděpodobností být opraveno v nové verzi ovladačů NVIDIA 96.43.10
OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation OpenGL renderer string: GeForce 7600 GS/PCI/SSE2 OpenGL version string: 2.1.2 NVIDIA 180.29
Tiskni Sdílej: