Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Wasmer byl vydán ve verzi 5.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
X.Org X server 21.1.14 a Xwayland 24.1.4 řeší bezpečnostní chybu CVE-2024-9632 využitelnou k eskalaci práv. Pochází z roku 2006 (xorg-server-1.1.1).
Společnost Apple představila nový Mac mini. Menší, výkonnější a zároveň uhlíkově neutrální. S M4 nebo M4 Pro.
Byla vydána (𝕏) říjnová aktualizace aneb nová verze 1.95 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.95 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byl vydán Mozilla Firefox 132.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 132 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Jan Gruntorád byl včera večer ve Vladislavském sále Pražského hradu během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) vyznamenán prezidentem republiky medailí Za zásluhy 1. stupně za zásluhy o stát v oblasti techniky. Gruntorád je český informatik a manažer, patří mezi průkopníky internetu v České republice a je často označovaný jako 'Otec českého internetu'. V roce 2021 byl uveden jako první Čech do Internetové síně slávy. Mezi léty 1996 až 2021 byl ředitelem sdružení CESNET.
Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 41. Ve finální verzi vychází pět oficiálních edic: Workstation pro desktopové, Server pro serverové, Fedora Cloud pro cloudové nasazení, IoT pro internet věcí a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich je k dispozici také Silverblue a Kinoite a alternativní desktopy, např. KDE Plasma, Xfce nebo LxQt, a k tomu laby – upravené vydání Fedory například pro designery, robotiku, vědecké použití atd. Přehled novinek ve Fedora Workstation 41 a Fedora KDE 41 na stránkách Fedora Magazinu.
Dobry den, resim problem. Mame ve firme mail server exchange a potrebujeme spam filter. Na exchange spam filter stoju az nehorazne ponize a tak nejlepsi varianta prisla na linux. Jako prijatelna architektura se me zda postfix s assassinem, ktery bude predstaven pred exchange. Vim, ze je to skrabani leveho ucha pravou rukou, ale bohuzel, tak bylo rozhodnuto. Momentalne mam nainstalovany postfix s assassinem a z prikazove radky posilam maily lokalnim uzivatelum, nastaveno v main.cf. Ale hlavni otazka zni. Staci takto zvolena architektura na to aby linux server, kde vlastne bezi dalsi mail server, zachytaval spamy a dale maily posilal na exchange?
Dekuji za odpoved.
Dobry den, omlouvam se, asi jsem neuvedl vsechny podstatne veci. Schranek je neco kolem 500, nevim presne kolik mailu, ale bude se to odvijet od tohoto cisla. Stroj se bude teprve kupovat, momentalne to zkousim nastavit pouze na svem ntb. Pokud mi doporucite nejaky stroj budu jedine rad.
Dekuji za odpoved.
Softwarově není důvod, proč by to nefungovalo, ale to moc nesouvisí s objemem mailů. Nevím jestli se ptáte na to nebo na hardware. Hardwarově: mám dual-core Xeon 1.86GHz (Fujitsu-Siemens Primergy), běží tam postfix s postgreyem a amavisem (který pouští antiviry a taky první frontu spamassassinu) (teprve na serveru uvnitř filtruje spamassassin podle analýzy obsahu); hardwarově zcela dostačující.
Dobry den, me jde spise ale o softwarove nastaveni. Muj vrchol byl zprovoznit postfix s spamassassinem. Takze na dalsi veci bych asi potreboval strucny navod.
Pomozte prosim.
Stale se nemuzu dostat k funkcnimu postfixu a spamassassinu. Vse mam nainstalovane. Server jako takovy mi preposila maily presne tak jak jsem chtel,
v hlavice je i radek od spamassassinu X-spam-statut, ale problem je ten ze mi nefiltruje ani neoznacuje, maily proste jen jakoby prochazi.
v priloze zasilam konfiguracni soubory, postfixe a spamassassinu. Muzete mi prosim nekdo poradit?
Dekuji
http://www.gentoo.org/doc/en/mailfilter-guide.xml
Vše jsem nastavil podle navodu, maily chodi, ale v hlavicce mailu je pouze radek od amavisd-new a ne o spamassassin. Predpokladam, ze tam ma byt X-spam-status.
Muzete poradit prosim?
Před poštovním serverem pro více než 20000 kont mám předřazený server, který provádí antivirovou a antispamovou kontrolu. Na něm používám postfix, spamassassin, clamav a MailScanner, který je "propojuje".
Konfigurační soubor MailScanneru [http://mailscanner.info/] je sice delší, ale celé dohromady to funguje skvěle a stabilně. O záznam X-Spam-Flag ochuzen nebudete a navíc si můžete definovat bodové prahy a akce, které se mají se zprávou provést po jejich dosažení.
Předpokládám, že MailsScanner je součástí většiny distribucí.
Jasne, ale to bych musel vse konfigurovat znovu predpokladam. Potreboval bych spise vedet, jestli radek X-spam-status tam je vzdy nebo jenom v pripade spamu a pokud tam je vzdy tak proc se mi nezobrazuje kdyz mi vsechny sluzby respektive demoni jedou a maily chodi.
Konfigurace stavajici mailgateway kterou mam trvala pomerne dlouho a nerad bych si zase vse rozhodil.
podívejte se, jestli v souboru amavisd.conf máte rozumně nastavenou proměnnou $sa_tag_level_deflt. Spamassassin otaguje poze maily se skóre rovným nebo vyšším než tato hodnota. Osobně mám nastaveno -100.
Takze v tom pripade se zda, za to funguje tak jak ma. Samozrejme to musim otestovat pri vetsi zatez. Mam jeste dve otazky. Na jakem HW by to melo asi zhruba fungovat pro +- 500 schranek? Lze nejakym zpusobem vnutit radek X-spam-statut do hlavicky i presto ze to neni spam?
Zdravím,
tomuto dotazu moc nerozumím, konkrétně části
Lze nejakym zpusobem vnutit radek X-spam-statut do hlavicky i presto ze to neni spam?
Odpověď jsem přece napsal v předchozím postu - jde o hodnotu proměnné $sa_tag_level_deflt v souboru amavisd.conf. Co se týká HW náročnosti, stačí pohledat v Googlu - například:
Dobry den, mozna se ptam, hloupe, ale mel jsem dojem, ze spamassassin oteguje mail pokud dosahne urcite hranice a i tak jako tak ho preposle uzivateli,
kteremu to pada do nevýzadane posty. Dnes jsem konecne zprovoznil server a kdyz jsem poslal spam na filtrovanou adresu v logu jsem nasel "Blocked SPAM",
coz je asi spravne, ale mail nedosel, lze to nekde nastavit? Dekuji za odpoved.
Tiskni Sdílej: