Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Wasmer byl vydán ve verzi 5.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
X.Org X server 21.1.14 a Xwayland 24.1.4 řeší bezpečnostní chybu CVE-2024-9632 využitelnou k eskalaci práv. Pochází z roku 2006 (xorg-server-1.1.1).
Společnost Apple představila nový Mac mini. Menší, výkonnější a zároveň uhlíkově neutrální. S M4 nebo M4 Pro.
Byla vydána (𝕏) říjnová aktualizace aneb nová verze 1.95 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.95 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byl vydán Mozilla Firefox 132.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 132 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Jan Gruntorád byl včera večer ve Vladislavském sále Pražského hradu během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) vyznamenán prezidentem republiky medailí Za zásluhy 1. stupně za zásluhy o stát v oblasti techniky. Gruntorád je český informatik a manažer, patří mezi průkopníky internetu v České republice a je často označovaný jako 'Otec českého internetu'. V roce 2021 byl uveden jako první Čech do Internetové síně slávy. Mezi léty 1996 až 2021 byl ředitelem sdružení CESNET.
Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 41. Ve finální verzi vychází pět oficiálních edic: Workstation pro desktopové, Server pro serverové, Fedora Cloud pro cloudové nasazení, IoT pro internet věcí a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich je k dispozici také Silverblue a Kinoite a alternativní desktopy, např. KDE Plasma, Xfce nebo LxQt, a k tomu laby – upravené vydání Fedory například pro designery, robotiku, vědecké použití atd. Přehled novinek ve Fedora Workstation 41 a Fedora KDE 41 na stránkách Fedora Magazinu.
prosím vás, můžete mi někdo pomoc, jak nastavit v unixODBC spojení s MS SQL 2008 serverem? Chce to po mně nějakej driver, ale moc toho na netu nemůžu najít....o Linuxu vím velký kulový, ale existuje pro něj jeden program, co pro zastaralý wokna 64 neexistuje...tak jsem nucen použít Linux 64
díky moc
V Debiane treba mat nainstalovane:
tdsodbc
unixodbc
editovat:
sudo vim /etc/freetds/tds.driver.template
[TDS]
Description = FreeTDS Driver for Linux & MSSQL on Win32
Driver = /usr/lib/odbc/libtdsodbc.so
Setup = /usr/lib/odbc/libtdsS.so
sudo vim /etc/freetds/tds.dsn.template
[win]
Description = Test to freeTDS
Driver = TDS
Trace = No
Database = nazovdb
Server = 192.168.1.100
Port = 1433
sudo odbcinst -i -d -f /etc/freetds/tds.driver.template
sudo odbcinst -i -s -l -f /etc/freetds/tds.dsn.template
pre pripojenie do db sluzi klient isql
Ivan
tak sem isntaloval balíčky:
unixODBC-2.2.12-197.25.x86_64.rpm
freetds-0.82-15.1.x86_64.rpm
libtdsodbc0-0.82-15.1.x86_64.rpm
nastavil,ale soubory
tds.driver.template
tds.dsn.template
nenašel, přesto jsem zkusil
isql -v sql a a
[S1000][unixODBC][FreeTDS][SQL Server]Unable to connect to data source
[37000][unixODBC][FreeTDS][SQL Server]Login failed for user 'a'.
[ISQL]ERROR: Could not SQLConnect
a mám OpenSuse 11.1 64bit
ještě dodám, že pingnout server můžu a jedu přes virtual machine vmware
jde o to, že žádná složka /etc/freetds/ natož ty soubory neexistují
vytvořít? jak to probůh udělat?
díky
spíš bych zaplatil někoho, kdo bude mazat lidi, jako si ty, co píšou zbytečný příspěvky.....95 % příspěvků by zmizelo a internet by byl konečně 1000x užitečnější
jj, i nejlepší právník na světě musí umět celej linux (kompletně jinej obor), aby zprovoznil jeden blbej program.....ty ten mozek nepoužíváš, to je vidět
Tady plati jedno porekadlo - "Kdyz v tom neumis, tak se v tom nehrabej". Sysadmin take nepujde delat pravnika...
Navic, uz jen vzhledem k tomu, jak jsi drzy, bych byl rad, kdyby tento thread admini uzamkli.
Jinak, z predchozich prispevku typuji, ze jsi Windows admin. Tady je hezky videt degenerace nekterych Windows adminu. Nejsou schopni nastavit nic jineho, nez ty sve "klik-klik" Windows.
Vetsina Unix (Linux) adminu nema problem pracovat s Windows, Linux, BSD, a dalsimi OS...
jj, svoji hloupost jsi potvrdil.....logika to dokáže, hlupáčku
1) řekl jsem, že právník a jeden program - ty jsi řekl admin a právničinu.............vidíš ten rozdíl, emílio?
2) jj, admin nebude dělat právníka....bo i kvůli ne příliš složitý věci si hloupej admin tvýho typu objedná drahýho právníka a nevyužije rady zadarmo
3) seš vedle jak ta jedle, emílio
4) snadné dokázání tvé hlouposti a důvodu zablokovat tebe, ne threadu.....hloupý emílku
5) naštěstí ostatní jsou 1000x chytřejší a buď pomůžou, nebo ignorují, což bych měl dělat i já u tebe, bo takový logický chyby může dělat jen emílek :)
Suse nemám, (také používám Debian), ale jestli jste si ty balíčky nainstaloval, určitě musejí mít někde konfigurační soubory. Chtělo by to zjistit, kam se soubory v Suse ukládají a hledat je tam, jak už bylo řečeno výše. Tím bych začal.
ok, díky za pomoc....už se hrnu do debianu, pak dám vědět s děkovným díky :)
No, teď jsem to úplně nepochopil , na distribuci až tak nezáleží, každá však ukládá konfigurační soubory někam jinam - tak jsem se zmínil o distribuci, kterou používám já.
Tiskni Sdílej: