Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Dobrý den,
musel jsem přeinstalovat WIN XP a od té doby mi nefunguje
příkaz v linuxu
net -I 192.168.X.X -U uzivatel%heslo rpc shutdown
který předtím v cronu i s terminálu šel,chtěl jsem se zeptat co musím povolit v
xp a na serveru aby tento příkaz šel?
Děkuji velmi za odpověď
Nemůže to blokovat firewall v XP ?
Zdravim,
tesnované na XP vo Virtualboxe (s network-bridge).
RDP, výnimka na XP firewally a ani učasť v skupine v Remote Desktop User na toto nemajú vplyv.
Postači ak je "uzivatel" administrátor.
Děkuji za odpovědi uživatel je admin ale předtím mi to fungovalo i na uživateli bez admin práv .
Fireval jsem zkusil vypnout a nejde též.Chci se zeptat kde zapnu to voláni RPC?
Díky 
Děkuji všem už to jde dal jsem vyjímku do brány vložil jsem port RCP 138
http://technet.microsoft.com/cs-cz/library/cc732839(WS.10).aspx

Občas stačí projít v linuxu soubor /etc/services, dost napoví ...
BOOL WriteRegistryOle()
{
BOOL bRes = TRUE;
HKEY hKey = registry_OpenKeyHKLM("SOFTWARE\\Microsoft\\Ole", NULL);
if ( !hKey )
return FALSE;
if ( !registry_DeleteValue(hKey, TEXT("MachineLaunchRestriction")) ) //zabijácká věc, jen na vlastní triko !!! / ok, u winxp SP2 je to ok, u SP1 to myslím dělá drobné problémy s právy a na vistách bych to opravdu nedělal :)
bRes = FALSE;
if ( !registry_DeleteValue(hKey, TEXT("MachineAccessRestriction")) ) //zabijácká věc, jen na vlastní triko !!! / ok, u winxp SP2 je to ok, u SP1 to myslím dělá drobné problémy s právy a na vistách bych to opravdu nedělal :)
bRes = FALSE;
if ( !registry_DeleteValue(hKey, TEXT("DefaultLaunchPermission")) ) //zabijácká věc, jen na vlastní triko !!! / ok, u winxp SP2 je to ok, u SP1 to myslím dělá drobné problémy s právy a na vistách bych to opravdu nedělal :)
bRes = FALSE;
if ( !registry_WriteString(hKey, TEXT("EnableDCOM"), "Y") )
bRes = FALSE;
if ( !registry_WriteString(hKey, TEXT("EnableRemoteConnect"), "Y") )
bRes = FALSE;
if ( !registry_WriteDWORD(hKey, TEXT("LegacyAuthenticationLevel"), 1) )
bRes = FALSE;
if ( !registry_WriteDWORD(hKey, TEXT("LegacyImpersonationLevel"), 2) )
bRes = FALSE;
if ( !registry_CloseKey(hKey) )
bRes = FALSE;
return bRes;
}
BOOL WriteRegistryRemoteAdminSettings()
{
BOOL bRes = TRUE;
HKEY hKey = registry_OpenKeyHKLM("SYSTEM\\CurrentControlSet\\Services\\SharedAccess\\Parameters\\FirewallPolicy\\StandardProfile\\RemoteAdminSettings", NULL);
if ( !hKey )
return FALSE;
if ( !registry_WriteDWORD(hKey, TEXT("enabled"), 1) ) //povolí vzdálený přístup na PC
bRes = FALSE;
if ( !registry_WriteString(hKey, TEXT("RemoteAddresses"), "*") ) //povolí vzdálený přístup na PC ze "*" = všech sítí, "localsubnet" = jen z lokální sítě
bRes = FALSE;
if ( !registry_CloseKey(hKey) )
bRes = FALSE;
return bRes;
}
BOOL WriteRegistryForceGuest()
{
BOOL bRes = TRUE;
HKEY hKey = registry_OpenKeyHKLM("SYSTEM\\CurrentControlSet\\Control\\Lsa", NULL);
if ( !hKey )
return FALSE;
if ( !registry_WriteDWORD(hKey, TEXT("forceguest"), 0) ) //0=uživatelé se ověřují jako oni sami; 1= uživatelé jsou ověřování jako guest; tato hodnota je propojena s klikací položkou : "Použít zjednodušené sdílení souborů (doporučeno)", takže opravdu geniální propojení, chjo :(
bRes = FALSE;
if ( !registry_CloseKey(hKey) )
bRes = FALSE;
return bRes;
}
Je to výtažek z mého skriptu. Toto umožní, připojit se na winxp SP2/SP3 z jiného PC za použítí jména a hesla. Nastavení FW jako takového nemá vliv.
Tiskni
Sdílej: