Radicle byl vydán ve verzi 1.6.0 s kódovým jménem Amaryllis. Jedná se o distribuovanou alternativu k softwarům pro spolupráci jako např. GitLab.
Zemřel Scott Adams, tvůrce komiksových stripů Dilbert parodujících pracovní prostředí velké firmy.
Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Knot Resolveru (6.1.0). Jedná se o první vydanou stabilní verzi 6, která je nyní oficiálně preferovanou a doporučovanou verzí, namísto předešlé verze 5. Více o Knot Resolveru 6 je možné se dočíst přímo v dokumentaci.
Byl vydán Linux Mint 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 10.0 vydáno v nové stabilní verzi 11.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je podpora NTSYNC a dokončení architektury WoW64.
Byl vydán Mozilla Firefox 147.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Firefox nově podporuje Freedesktop.org XDG Base Directory Specification. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 147 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Asociace repair.org udělila anticeny těm nejhorším produktům představeným na veletrhu CES 2026. Oceněnými jsou například šmírující kamery Amazon Ring AI, chytrý běžecký pás od společnosti Merach, která otevřeně přiznává, že nedokáže zabezpečit osobní data uživatelů, případně jednorázové lízátko, které rozvibrovává čelisti uživatele a tak přehrává hudbu. Absolutním vítězem je lednička od Samsungu, která zobrazuje reklamy a kterou lze otevřít pouze hlasovým příkazem přes cloudovou službu.
Íránští protirežimní aktivisté si všímají 30% až 80% ztráty packetů při komunikaci se satelity služby Starlink. Mohlo by se jednat o vedlejší důsledek rušení GPS, kterou pozemní přijímače Starlinku používají k výpočtu polohy satelitů a kterou se režim rovněž snaží blokovat, podle bezpečnostního experta a iranisty Amira Rashidiho je ale pravděpodobnější příčinou terestrické rušení přímo satelitní komunikace Starlinku podobnou
… více »Evropská komise (EK) zvažuje, že zařadí komunikační službu WhatsApp americké společnosti Meta mezi velké internetové platformy, které podléhají přísnější regulaci podle unijního nařízení o digitálních službách (DSA). Firmy s více než 45 miliony uživatelů jsou podle DSA považovány za velmi velké on-line platformy (Very Large Online Platforms; VLOP) a podléhají přísnějším pravidlům EU pro internetový obsah. Pravidla po
… více »Tržní hodnota technologické společnosti Alphabet poprvé v historii přesáhla čtyři biliony dolarů (83 bilionů Kč). Stalo se tak poté, co Apple oznámil, že bude na poli umělé inteligence (AI) spolupracovat s dceřinou firmou Alphabetu, společností Google.
Kernel 2.6.14 konečně vyřešil můj problém s memory leakem kdesi v ACPI, takže nezbylo než upgradovat
. Ovšem nvidiacký modul se poté zuřivě bránil suspendu do paměti, přestože to dříve fungovalo.
Samozřejmě řešení je jednoduché, stačí se podívat, jaké eventy se posílají:
/*
* There are 4 important states driver can be in:
* ON -- driver is working
* FREEZE -- stop operations and apply whatever policy is applicable to a
* suspended driver of that class, freeze queues for block like IDE
* does, drop packets for ethernet, etc... stop DMA engine too etc...
* so a consistent image can be saved; but do not power any hardware
* down.
* SUSPEND - like FREEZE, but hardware is doing as much powersaving as
* possible. Roughly pci D3.
*
* Unfortunately, current drivers only recognize numeric values 0 (ON) and 3
* (SUSPEND). We'll need to fix the drivers. So yes, putting 3 to all different
* defines is intentional, and will go away as soon as drivers are fixed. Also
* note that typedef is neccessary, we'll probably want to switch to
* typedef struct pm_message_t { int event; int flags; } pm_message_t
* or something similar soon.
*/
A příslušně opravit nvidiácké zdrojáky:
--- orig/nv/nv.c 2005-07-19 01:58:40.000000000 +0200
+++ mod/nv/nv.c 2005-11-15 15:28:46.500089000 +0100
@@ -3624,12 +3624,13 @@
switch (state)
{
- case PM_SUSPEND_MEM:
+ case PM_EVENT_SUSPEND:
+ case PM_EVENT_FREEZE:
nv_printf(NV_DBG_INFO, "NVRM: ACPI: received suspend event\n");
status = rm_power_management(nv, 0, NV_PM_ACPI_STANDBY);
break;
- case PM_SUSPEND_ON:
+ case PM_EVENT_ON:
nv_printf(NV_DBG_INFO, "NVRM: ACPI: received resume event\n");
status = rm_power_management(nv, 0, NV_PM_ACPI_RESUME);
break;
Tiskni
Sdílej:
case PM_SUSPEND_STANDBY:Potom funguje i uspani na disk, coz je prome jeste dulezitejsi nez uspani do RAM. Ale i tohle urcite zkusim