abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:55 | IT novinky

    Microsoft představil nové označení počítačů Copilot+. Dle oznámení se jedná se o počítače poskytující funkce umělé inteligence. Vedle CPU a GPU mají také NPU (Neural Processing Unit). Uvnitř představených Copilot+ notebooků běží ARM čipy Qualcomm Snapdragon X Elite nebo X Plus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 17:55 | Zajímavý článek

    Příspěvek na blogu Codean Labs rozebírá zranitelnost CVE-2024-4367 v PDF.js, tj. mj. prohlížeči PDF souborů ve Firefoxu. Při otevření útočníkem připraveného pdf souboru může být spuštěn libovolný kód v JavaScriptu. Vyřešeno ve Firefoxu 126.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:55 | Nová verze

    Lazygit byl vydán ve verzi 0.42.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | IT novinky

    K open source herní konzole Picopad přibyla (𝕏) vylepšená verze Picopad Pro s větším displejem, lepšími tlačítky a větší baterii. Na YouTube lze zhlédnout přednášku Picopad - open source herní konzole z LinuxDays 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    17.5. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová major verze 17 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 12:22 | Komunita

    Sovereign Tech Fund, tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří vývoj FFmpeg částkou 157 580 eur. V listopadu loňského roku podpořil GNOME částkou 1 milion eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 01:55 | Komunita

    24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    16.5. 23:33 | Nová verze

    Google Chrome 125 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 125.0.6422.60 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    16.5. 21:11 | Nová verze

    Textový editor Neovim byl vydán ve verzi 0.10 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 20:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.3 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.15.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (79%)
     (5%)
     (9%)
     (8%)
    Celkem 390 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník

    Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)

    21. 7. 2006 | Petr Šigut | Multimédia | 10866×

    Dozněly poslední tóny skladby, kterou jsme se naučili v předchozím článku, kamarádce se podlamují nohy a nešetří chválou. Páčíme z ní, zda-li to bylo zahrané stejně jako originál. Nakonec poznamená, že to znělo možná trošičku jinak. "No, ale já nemám takový efekt jako oni!" Zatváříme se ublíženě. Dnes naposled - období výmluv skončilo!

    Magické krabičky

    Mnozí budou namítat, že si za pár korun můžeme koupit efektovou krabičku, jež nám bez jakýchkoli problémů umožní využívat desítky až stovky kvalitních efektů, zkreslení a kdoví co ještě. Já v podstatě souhlasím, ale ve skříni vedle mě hučí skoro 2gigaherzový stroj se stovkami megabajtů RAM - a proč by se měl nudit? Pro moje potřeby to bohatě stačí na úpravu zvuku v reálném čase - netvrdím, že to je zvukové studio, ale na vystrašení sousedů rezavými zvuky nebo romantické tóny do noci to bohatě stačí.

    Pro vážnější práci by nejspíše vadily různé prodlevy. Tyto problémy řeší na Linuxu Jack - problematice nerozumím, a tak odkáži na článek Audio v Linuxu - I. Pro mé potřeby je Jack zbytečný.

    Jedna na všechno?

    Nepoužívám jeden software na všechny efekty. Na některém se mi libí to a na druhém ono, nepřijde mi, že by zde byla nějaká "killer-app", jako například Gimp na bitmapovou grafiku. Často by bylo možno po úpravách nastavení efektů docílit s jednou aplikací podobných výsledků jako při použití všech - připadá mi to však zbytečně složité a nepraktické. Představme si tedy několik mých oblíbených:

    GTKGep - Guitar Effects Processor

    Začal bych jednoduchým grafickým programem GTKGep. Stránky jsou v polštině, ale odkaz Download mluví za vše. V našem případě si stáhneme zdrojové kódy. Instalace probíhá klasickou trojicí ./configure; make; make install. Z knihoven budeme potřebovat pouze obstarožní GTK1. Spouštíme gtkgep.

    guitar 3 gtkgep1

    Program samotný se ovládá velice jednoduše. V okně - jež vidíme po spuštění - zvolíme Add (přidat). A vybíráme si efekty (zde zváno pluginy), které chceme použít. Najednou jich může být až 32. Doporučeno je přidat plugin Guitar Filter Plugin pro použití s kytarou. Po přidání mohou být některé pluginy ještě konfigurovány - tlačítko configure; zde je nejlepší experimentálně vyzkoušet hodnoty a najít takové, aby to znělo pro vaše potřeby co nejlépe.

    guitar 3 gtkgep2

    Poměrně se mi osvědčila kombinace Compressor (se zvýšenou úrovní Compression level) dohromady s Normal Distortion. Kdyby se vám stávalo, že by se zvuk opožďoval, zkuste změnit hodnoty v Option - Device (Buffer size).

    guitar 3 gtkgep3

    Extreme Effect

    Tento program dělá bezezbytku čest svému jménu, někdy jde spíše ještě dál. Z temné webové stránky projektu si stáhneme poslední verzi V170. Mimochodem - program vznikl jako diplomová práce na ČVUT, takže jde o program z českých luhů a hájů. Po rozbalení můžeme použít skript ./install na kompilaci a instalaci nebo využít již zkompilovaných binárek - ExEf a ExEfDSP. První jmenovaná spustí grafické rozhraní, druhá nám poslouží, máme-li v oblibě příkazový řádek.

    guitar 3 exef

    Možnosti nastavení obsahuje ExEf požehnaně a prakticky vše si můžeme přizpůsobit. K dispozici jsou tzv. presets (přednastavení, předvolby) - z názvů bude patrné, že půjde o silné zkreslení - death, aliens, nuclearmetal aj. Chvíli mi trvalo, než jsem přišel na to, že Presets se nahrávají po stisknutí na logo programu (v GUI nahoře) a zde si vyberete Load configuration.

    Program mi přijde velmi povedený a možnosti široké - snad jen vzhled je nezvyklý. Libujete-li si v silných zkresleních, je to jasný favorit; zvládá i pohodlné ukládání nahrávky do wav - stačí stisknout tlačítko Record a zvolit si, kam danou nahrávku uložit.

    A takto vypadá program spuštěný pomocí ExEfDSP. Na stránkách píší různé rady, jak se vyhnout "přeskakování" (http://exef.xko.cz/ - dropouts) nebo jiným problémům, nestíhá-li váš počítač.

    guitar 3 exef2

    Guitar FX Processor

    Ve stručnosti bych upozornil i na tento čistě non-GUI prográmek. Zabalený je velký pouze 8KB a přitom "to hraje" velmi pěkně. Zkompilujeme pomocí make a spouštíme pomocí play. Chcete-li zasahovat do nastavení, musíte upravit příslušné zdrojové kódy (nemělo by to být složitější než měnit číselné hodnoty). Spuštění play bez parametru nám nabídne možné efekty

    Possible effects:
      autowah
      delay
      monitor
      transfer
      vibrato
      chorus
      echo
      phasor
      tremolo
      distortion
    

    Ty stačí předat jako parametry programu. Může jich být i více, například na stránkách doporučují vyzkoušet:

    ./play distortion chorus echo

    Jednotlivé efekty můžete potom za běhu vypínat/zapínat pomocí numerických kláves. Malé, jednoduché a funkční.

    Ecamegapedal - Realtime Audio Processor

    A na závěr program, jež bývá považován za nejlepší - Ecamegapedal. Ke svému běhu vyžaduje knihovny ecasound a Qt. Nebudu se zabývat instalací - na stránkách projektu jsou k dispozici balíčky pro několik distribucí. Asi největším lákadlem programu je fakt, že zvládá LADSPA pluginy (Linux Audio Developer's Simple Plugin API).

    guitar 3 eca1 guitar 3 eca2

    Mně se efekty z programu moc nelíbí, třeba to ani není určené pro kytaru... Každopádně u mě na Debianu program nedokázal sám najít LADSPA pluginy, bylo třeba exportovat cestu:

    export LADSPA_PATH=/usr/lib/ladspa/

    Také by mělo jít upravit konfigurační soubory. Některé efekty jsou dobré, jiné (pro kytaru) moc použitelné nejsou.

    Závěr

    Toto byl prozatím poslední díl mini seriálu; na závěr bych doporučil pěkný článek Rockin' in the Free Software World.

    Nejčtenější články posledního měsíce

    Událo se v týdnu 17/2024
    Týden na ITBiz: Fotonické čipy ze stolní tiskárny
    Distribuční novinky 10-15/2024

    Nejkomentovanější články posledního měsíce

    Týden na ScienceMag.cz: Kosmologové se opět zkouší vypořádat se s problémem Hubbleovy konstanty
    Týden na ITBiz: Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek
    Týden na ScienceMag.cz: Upřesnili limity pro klidovou hmotnost neutrin
      všechny statistiky »

    Seriál Elektrická kytara a Linux (dílů: 3)

    Elektrická kytara a Linux (první díl)
    <—« Elektrická kytara a Linux - 2 (DGuitar)
    Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty) (poslední díl)

    Související články

    Elektrická kytara a Linux
    Elektrická kytara a Linux - 2 (DGuitar)
    Audio v Linuxu - I (Jack, LASH a LADSPA)
    Audio v Linuxu - II (Rosegarden, MuSE)
    Audio v Linuxu - III (MuSE)
    Na co se často ptáme: ALSA (Úvod, instalace)
    Na co se často ptáme: ALSA - II (Konfigurace, multiplexing)
    Na co se často ptáme: ALSA - III (Řešení problémů, MIDI, SB Live! 5.1)
    EasyTag
    GJay - trochu neobvyklý jukebox
    KRadio
    Extra multimediální systém XMMS
    GNUsound 0.6
    Na co se často ptáme: MPlayer

    Odkazy a zdroje

    www.gnuitar.com/ jednoduché a užitečné, GTK
    www.jesusonic.com/soft.php pěkné textové GUI
    ava.wz.cz/loi.html Zajímavý program; doporučuji přečíst návod na zprovoznění
    zyzstar.kosoru.com/?creox vypadá zajímavě (pro KDE) nepodařilo se mi ovšem zprovoznit - při stisku Play vypíše pouze error, autor nereaguje); třeba budete mít více štěstí

    Další články z této rubriky

    Linuxové foto novinky: nejen darktable 2.2 a Rawtherapee 5
    Linuxové foto novinky: GIMP konečně prolomil 8bit mez
    DLNA v praxi: Android
    Technologie DLNA na Linuxu v praxi – PS3 Media Server
    Technologie DLNA na Linuxu v praxi – 1
           

    Hodnocení: 92 %

            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    21.7.2006 13:38 Smajchl | skóre: 39 | blog: Drzy_Nazory | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    Skvelej clanek, Urcite ty programy vyzkousim. Mam sice multiefekt Behringer, ale kvalita je silena nejdriv odesel expression pedal, a ted uz blbne uplne: kdyz ho zapnu tak na kazdym lichym presetu se tvari jako by byl prebuzenej vstup ale na sudejch presetech funguje. Kdyz chci zprovoznit lichej preset tak to musim zapnout na sudym, dat mod lazeni a vratit se z lazeni tak aby to preskocilo o jeden preset, pak fungujou vsechny. opravdu nechapu ty souvislosti.. Takze doufam ze muj pocitac a linux me takhle nezradi a tise doufam ze to bude mit i lepsi zvuk. Tenhle clanek je pro me hodne prinosnej, klidne muzes udelat dalsi.
    My máme všechno co chcem, my máme dobrou náladu!
    22.7.2006 09:35 phax7 | skóre: 34 | blog: PhaX_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    Díky za chválu... a za info o multiefektu.
    21.7.2006 15:06 Zedman
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    [FLAME]

    Prestoze jsem jiz skoro 10 let nesahnul na nic jineho nez na Linux/UNIX, musim s litosti rict, ze screenshoty v tomhle clanku zcela jasne ukazuji, jak na tom GUI SW pro Linux je. Mozna mam extremni hodnotici meritka, ale ty 3 softy (jenom dle screenshotu) vypadaji totalne na bliti. Jasne, muzou za to take widget knihovny, ale rekneme si narovinu, pokud lze nastavit tak otresny vzhled v GTK1 ci defaultni fonty velikosti slabikare pro nevidome deti v QT, je neco nekde spatne. Jak mohl nekdo proboha udelat soft, kde texty lezou mimo widgety (ExEf)? To jsou vsichni vyvojari pod Linuxem dysgrafici?

    Mozna nekdo namitne, ze software nemusi byt hezky, ze to neni zenska, nicmene potom se ztraci vyznam jakekoli grafiky/designu.

    [/FLAME]

    Uff, to jsem si ulevil...
    21.7.2006 15:40 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    No, nezbyva nez souhlasit. Tohle je otresny, vypada to jak splacanina vytvorena pred 10 lety. :-(
    21.7.2006 17:48 walley walleyovic | skóre: 4 | blog: walley
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    tak hnusny jak widle to rozhodne neni, a program za blby nastaveni fontu nemuze:)
    22.7.2006 08:38 phax7 | skóre: 34 | blog: PhaX_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    Není blbý, mám nastavené větší fonty - že si s tím ExEf neporadí je jeho chyba a v GTK1 používám nepěkný, jelikož nevídí ostatní systémové fonty (mám pocit, že neumí /etc/fonts/ nebo tak něco - neřeším, tenhle toolkit už je na důchodu:)
    22.7.2006 12:33 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    WTF? Takhle hnusne fakt nevypadaly ani Widle 3.11... Sorry, ale to graficky zpracovani je fakt na urovni z doby kamenne. :=/
    27.7.2006 16:54 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    A jde tady o vzhled nebo funkcnost? Co kdyz to bude vypadat jako MacOS X, ale nebude to mit funkcnost tak to bude opravdu vyhra.
    1.8.2006 08:44 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    Huh, WTF? Vzhled nesouvisi s funkcnosti? Klikat na priserne GUI kde fonty pretekaji tlacitka, takze jsou zpulku necitelne, to fakt uzasne ulehci praci.
    3.11.2008 22:23 programagor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    Ano, a proto je tam i alternativa pro práci v příkazové řádce ;)
    21.7.2006 19:40 Pól
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    Taky jsem narazil ještě na program na realtime efekty s jménem Creox, ale házel mi error s bližším nespecifikováním. Nemá s tímto problémem, nebo programem zkušenosti ?

    A ještě mám jednu otázku. Jde nějakým způsobem mít zapnutý GTKGep a zároveň nahrávat zvuk ? S Audacity mi to nešlo.
    21.7.2006 23:16 GiX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    Nechci moc prudit, ale clanek je dost odflaknutej.

    z clanku: Pro vážnější práci by nejspíše vadily různé prodlevy. Tyto problémy řeší na Linuxu Jack - problematice nerozumím, a tak odkáži na článek Audio v Linuxu - I. Pro mé potřeby je Jack zbytečný.

    jack je prave ten problem s rozbehanim creoxu a mnoha jinejch zajimavejsich programu, nez jsou ty vykopavky, ktere nam jsou v clanku predhazovany(mno, pravda, nezkousel jsem ani jeden, ale uz jen to, ze nepouzivaj jack, z nich vykopavky dela .. lol).

    jack (Jack Audio Connection Kit) je nizkolatencni soundserver. Je to neco jako rewire od propellerhead, pouzivanej v reasonu a jeho bratrich. Jeho hlavni vyhoda, krom toho, ze je(snazi se byt) nizkolatencni(na rozdil treba od esound..) je, ze jim lze jakkoliv propojovat jack-enabled programy a routovat vystup jednoho do vstupu jineho etc. etc.

    Driv s nim bylo dost srani, ale ted se mi podarilo ho jednoduse rozbehat v ubuntu. Staci jej nainstalovat, spustit, trebas pohodlne pres program qjackctl, a pak spoustet ostatni jack-enabled programy. Funguje mi to takhle i s distribucnim jadrem. Pokud vam bude preskakovat zvuk, tak zkuste v qjackctl zapnout "Realtime". to v mem pripade pomohlo.

    Ted muzete spustit trebas hydrogenaudio(jednoduchej aut. bubenik) a v qjackctl ho presmerovat treba do creox(jednoduche realtime efekty) a pak na zvukovku. Tohle sice nedava moc smysl, ale k pochopeni krasy jacku je to snad dostacujici. Fantazii se meze nekladou(snad jen CPU je omezenim)

    Jeste bych rad upozornil na program rezound. Taky jack program. Muzete v nem loadnout skladbu, oznacit jeji usek(treba solo), zpomalit jej a nechat bezet dokola a snazit se ho naucit. To vse jen dvoutlacitkovou mysi bez nutnosti odlozit kytaru.

    Doporucoval bych autorovi clanku nainstalovat jack a napsat clanek znovu. Hawk
    22.7.2006 08:30 phax7 | skóre: 34 | blog: PhaX_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    Tak ty programy zkuste - je super, že s jackem můžu propojovat, ale já si chci jen jednoduše zapnout efekt a mít pěkné zkreslení... nevím co by mi přinesl pro tuto věc jack. Prodlevy nepozoruji.

    Zpomalit skladbu (či libovolný úsek) a nechat ji hrát dokola umí kde co - třeba Audacity zmíněno v prvním díle.
    22.7.2006 19:12 mykhal | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    nezmínit jack+jack-rack je velká škoda. ocenili by to majitelé starších zvukových karet bez "real-time" DSP procesoru.

    konfigurace jacku sice pár minut času stojí, ale k čemu proboha ten linux máme? výsledek stojí za to.
    23.7.2006 00:29 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    Ano. Bavit se o audiu na linuxu a nezmínit jack a ladspa je asi jako bavit se o grafice v linuxu a nezmínit X11 a GTK/QT.

    Akorát nevím, jak s tím souvisí ten "real-time" DSP procesor, co to vůbec je a proč by to měli mít zrovna majitelé novějších zvukových karet ;)
    22.7.2006 11:15 Kumar
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    No ja teda kdysi hral na ten posledne jmenovany a pak jsem si koupil hracku od line6 za bratru 5kKc GuitarPort, vynikajici vec na cviceni. Efekty proste bozi. Zkousel jsem i GuitarRig od Native Instruments taky je to za penize a bohuzel musim rict, ze kdyz to srovnam nejen s cimkoliv free, ale i s profi pluginy do komernich aplikaci na win/mac, je to bida a hruza, lepsi "skoro prirozene lampove" zkresleni jsem dostal jen z GuitarPortu a Guitar Rig, nejlepsi zkresleni z free veci z tohodle clanku mel ten posledni zminovanej program v clanku, ale porad to je bez gui naprosta HRUZA a co si budeme nalhavat o zkresleni v jakekoliv forme od jemneho dobarveni zvuku pres crunche az po metalovou pilu (rozrezeme kravu na kusy) dostaneme jen z aparatu :)
    23.7.2006 08:38 alfred
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    Souhlasím s názorem, že na linuxu se bez JACK člověk moc nehne. Většina lepšího software jack podporuje a pomocí něj se dá všechno velice pěkně propojit. Například se dají jmenovat programy: ardour - nahrávání + mix, hydrogen - automatické bubny (dá se použít i jako metronom), jackeq - ekvalizér, atd...

    Jinak co se týče kytary a linuxu, je jeden vynikající software, který je specielně pro hraní na kytaru velice dobrý. Jmenuje se "JACK Timemachine" - Timemachine Spustí se to, pak si člověk hraje a když se mu zrovna něco zajímavého povede zahrát tak může zmáčknout nahrávání a do nahrávky se zapíše vše za posledních například 30s zahrál + běží nahrávání do wavu dál. Doba zpět se dá nastavit. Po zastavení nahrávání ukončí zapisování wavu a začne znovu poslouchat - je připraven na další nahrávku. Pokaždé zapíše nový wav, takze se nemusím zdržovat s ručním ukládání souboru. Nemusí být tedy spuštěné nahrávání pořád po celou dobu cvičení.
    30.7.2006 20:09 balda | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    ja nechci nikoho nejak urazit, ale kvalita clanku je snad jeste horsi nez autorem recenzovane programy, ktere jsou na urovni doby ledove.......
    18.10.2007 16:22 LuděkS | skóre: 31 | blog: publish | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    Pozor, chystáte se komentovat 454 dní starou diskusi.
    To mi vůbec nevadí, protože chci připojit svůj názor: ;-)

    Jsem rád, že takovýto seriál vznikl (díky) a i přes výhrady popisované v diskuzi mám za to, že je to dobře.
    A kromě toho: myslím, že nic nebrání tomu, aby kdokoli napsal lepší.. :)

    27.3.2008 21:36 pou | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    Ahoj potřeboval bych radu, zkouším program ExEf a chci ho spustit v grafickém režimu, ale hlasí exec: 4: wish: not found Nevíte co s tím? Díky!
    28.3.2008 08:02 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    hm, je lepší zeptat se v poradně než psát do zapomenuté diskuse, ale že ji náhodou sleduju ... ;-)

    vypadá to, že se to snaží spustit příkaz wish, který nemáš (nebo není v cestě) ... nevím, jak jinde, ale u mě je součástí balíčku tk, zkus jej doinstalovat
    27.9.2010 14:05 LuděkS | skóre: 31 | blog: publish | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    Několik zajímavých odkazů k diskuzi: http://sound.condorow.net/fx.html
    2.10.2010 16:11 LuděkS | skóre: 31 | blog: publish | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Elektrická kytara a Linux - 3 (efekty)
    PS: Uživatelé 64bit Ubuntu si občas stěžují na neexistující balíček gnuitar pro tuto platformu. Funkční balíček (využívá oss) konvertovaný z rpm pro Mandrivu pomocí alienu pro Ubuntu 10.04 a klony lze stáhnout zde.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.