Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Wasmer byl vydán ve verzi 5.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
X.Org X server 21.1.14 a Xwayland 24.1.4 řeší bezpečnostní chybu CVE-2024-9632 využitelnou k eskalaci práv. Pochází z roku 2006 (xorg-server-1.1.1).
Společnost Apple představila nový Mac mini. Menší, výkonnější a zároveň uhlíkově neutrální. S M4 nebo M4 Pro.
Byla vydána (𝕏) říjnová aktualizace aneb nová verze 1.95 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.95 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byl vydán Mozilla Firefox 132.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 132 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Jan Gruntorád byl včera večer ve Vladislavském sále Pražského hradu během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) vyznamenán prezidentem republiky medailí Za zásluhy 1. stupně za zásluhy o stát v oblasti techniky. Gruntorád je český informatik a manažer, patří mezi průkopníky internetu v České republice a je často označovaný jako 'Otec českého internetu'. V roce 2021 byl uveden jako první Čech do Internetové síně slávy. Mezi léty 1996 až 2021 byl ředitelem sdružení CESNET.
Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 41. Ve finální verzi vychází pět oficiálních edic: Workstation pro desktopové, Server pro serverové, Fedora Cloud pro cloudové nasazení, IoT pro internet věcí a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich je k dispozici také Silverblue a Kinoite a alternativní desktopy, např. KDE Plasma, Xfce nebo LxQt, a k tomu laby – upravené vydání Fedory například pro designery, robotiku, vědecké použití atd. Přehled novinek ve Fedora Workstation 41 a Fedora KDE 41 na stránkách Fedora Magazinu.
Ostatnim radim od ECS ruce pryc.Ano ECS je hodne "problemovy" vyrobce, ale deska K7S5a byla doslova legendou ve sve dobe. Mela vysoky vykon, byla stabilni, velmi levna a byla velmi podporovana komunitou - dokonce pro tuto desku vznikaly neoficialni BIOSY. Zadejte do Googlu "K7S5a" a uvidite
1.) Proč bych měl kupovat drahé paměti když je deska neumí a nevyužiji je.Mam moznost koupit 2ks pameti 256MB DDR266 ECC za 400kc/obe. Normalni bazarove ceny u pameti 256MB DDR266 jsou 400-600kc/ks. Kdyz by pameti fungovali, tak by to pro me byla uspora min. 400kc.
2.) Teoreticky by měly pracovat pouze se nevyužije ten čip s ECCKdyz to takhle opravdu bude fungovat, tak bych byl velice rad. Chtel jsem zde toto slyset od nekoho, kdo to i prakticky vyzkousel.
3.) Někdy v MB nefungují paměti které by tam normálně měly fungovat a použijí se jiné od jiného výrobce a ty tam se stejnými parametry chodit budou.Vim, s timto uz mam plno zkusenosti.
4.) Tady to nevyřešíme obraťte se na nějaký server co se zabývá HW.Jak uz jsem psal, prohledal jsem na googlu hodne serveru zabyvajici se hw, resilo se to hodnekrat, ale odpovedi byly ruzne. Nekdo psal, ze to bude chodit, pouze se nevyuzije ECC. Jiny zase, ze to chodit nebude. Cetl jsem i, ze to bude chodit, i kdyz se spolu nakombinuji ECC a nonECC moduly dohromady. Jinde jsem zase cetl, ze se musi vzdy nakombinovat stejne moduly. To je potom tezke, jak si z techto odpovedi mam vybrat, kdyz si to nemuzu sam bezplatne vyzkouset? Kdybych si to mohl dovolit, tak bych radsi s jistotou koupil "levnejsi" modul nonECC za vic nez "drazsi" modul s ECC za min.
Tiskni Sdílej: