Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Wasmer byl vydán ve verzi 5.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
X.Org X server 21.1.14 a Xwayland 24.1.4 řeší bezpečnostní chybu CVE-2024-9632 využitelnou k eskalaci práv. Pochází z roku 2006 (xorg-server-1.1.1).
Společnost Apple představila nový Mac mini. Menší, výkonnější a zároveň uhlíkově neutrální. S M4 nebo M4 Pro.
Byla vydána (𝕏) říjnová aktualizace aneb nová verze 1.95 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.95 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byl vydán Mozilla Firefox 132.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 132 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Jan Gruntorád byl včera večer ve Vladislavském sále Pražského hradu během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) vyznamenán prezidentem republiky medailí Za zásluhy 1. stupně za zásluhy o stát v oblasti techniky. Gruntorád je český informatik a manažer, patří mezi průkopníky internetu v České republice a je často označovaný jako 'Otec českého internetu'. V roce 2021 byl uveden jako první Čech do Internetové síně slávy. Mezi léty 1996 až 2021 byl ředitelem sdružení CESNET.
Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 41. Ve finální verzi vychází pět oficiálních edic: Workstation pro desktopové, Server pro serverové, Fedora Cloud pro cloudové nasazení, IoT pro internet věcí a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich je k dispozici také Silverblue a Kinoite a alternativní desktopy, např. KDE Plasma, Xfce nebo LxQt, a k tomu laby – upravené vydání Fedory například pro designery, robotiku, vědecké použití atd. Přehled novinek ve Fedora Workstation 41 a Fedora KDE 41 na stránkách Fedora Magazinu.
Řešení dotazu:
You probably have experienced one kind of abuse or another of your e-mail address yourself in the past, e.g. when you received an error message saying that a message allegedly sent by you could not be delivered to the recipient, although you never sent a message to that address. Sender address forgery is a threat to users and companies alike, and it even undermines the e-mail medium as a whole because it erodes people's confidence in its reliability. That is why your bank never sends you information about your account by e-mail and keeps making a point of that fact. But it does not have to be this way! The Solution: SPF
X-něco
. Ovšem výchovnější by asi bylo dotyčný server, který rozesílá takovýhle spam, zařadit na nějaký veřejný blacklist. Pokud je to tedy skutečně tak, že jsou to odpovědi na spam. Pokud tyhle chybové hlášky rozesílá přímo spammer, bude těch odesílajících počítačů moc a ruční blacklistování bude málo účinné.
Paradoxní je, že chybové hlášení obálkovému odesílateli je zcela standardní chování.Bylo to zcela standardní chování v době, kdy se dalo na obálkového odesílatele spolehnout. V případě, že se na obálkového odesílatele spolehnout nemůžete (což je zpravidla případ veškeré pošty, která pochází mimo vaši síť, a dost často to nevíte ani u e-mailů z vlastní sítě), je lepší žádné chybové zprávy neposílat.
Jak si představujete, že by měl MTA reagovat?Pokud si MTA sám neověřil identitu odesílatele, je nejlepší nereagovat nijak. Protože pokud dnes 80 % posílaných zpráv tvoří spam, a mezi nedoručitelnými e-maily to procento bude ještě vyšší, pak máte více jak 80% pravděpodobnost, že odesláním chybové zprávy pošlete spam. Bavíme se samozřejmě o MTA někde před cílovým MTA. Cílový MTA by měl, pokud je to možné, odpovědět rovnou během session chybovým kódem.
Tiskni Sdílej: